W sobotę rozgrywki nowego sezonu zainaugurowali piłkarze IV ligi. Od zwycięstw sezon rozpoczęły zespoły z Leszna oraz Kościana. Punkt wywalczył beniaminek z Piasków. Przegrani z boiska schodzili piłkarze Rawii oraz PKS Racot.

Mecze sparingowe w wykonaniu Polonii 1912 Leszno mocno niepokoiły. Zespół trenera Jędrzeja Kędziory przegrał trzy ostatnie sprawdziany, ale na ligę się zmobilizował i pokonał faworyzowaną Ostrovię Ostrów Wielkopolski 3:2. Ostrowianie gonili wynik i po bramce w 89 minucie Kempińskiego uwierzyli jeszcze w doprowadzenie do remisu. Tak jednak się nie stało.

Udanie nowy sezon zainaugurowała także Obra 1912 Kościan, choć w tym meczu, w którym rywalem był Biały Orzeł Koźmin Wielopolski kibice obejrzeli tylko jedną bramkę, na szczęście dla naszego zespołu.

Już do przerwy szansę na punkty straciła drużyna PKS Racot, która przegrywała 4:0. Pogoń Nowe Skalmierzyce spuściła potem z tonu, a Racocianie zdołali pod koniec meczu zdobyć honorowe trafienie.

W Piaskach po kilku latach przerwy powróciła IV liga. Na boisko Korony zawitał były III-ligowiec, odradzający się Tur Turek. Korona prowadziła, ale rywal doprowadził do remisu.

Punktów we Wrześni nie zdobyła Rawia Rawicz. Jedną z dwóch bramek dla Victorii zdobył pozyskany z Obry – Piotr Sarbinowski.

Wyniki 1 kolejki:

Polonia 1912 Leszno – Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 3:2 (3:1)

Bramki dla Polonii: Krawczyk (4,43-karny), Glapiak (12)

Obra 1912 Kościan – Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski 1:0 (0:0)

Bramka: Tylczyński (58)

Korona Piaski – Tur 1921 Turek 1:1 (0:0)

Bramka dla Korony: Kajoch (57)

Pogoń Nowe Skalmierzyce – PKS Racot 4:1 (4:0)

Bramka dla PKS: Sznabel (81)

Victoria Września – Rawia Rawag Rawicz 2:0 (0:0)

Victoria Ostrzeszów – LKS Gołuchów 1:2 (1:1)

Inauguracyjną kolejkę zakończy niedzielne spotkanie w Słupcy, gdzie SKP podejmowało będzie o godzinie 17.00 – Kanię Gostyń. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*