Fot. la

Zakończyły się negocjacje ze spółką Ingenia (właścicielem Pałacu w Pakosławiu), która była zainteresowana wydzierżawieniem części pomieszczeń rawickiego ratusza i uruchomieniem w nich lokalu gastronomicznego.

Podmiot negocjujący z gminą Rawicz najem części ratusza na prowadzenie działalności gastronomicznej nie złożył końcowej oferty. Spółka zdecydowała, że nie weźmie udziału w zaproszeniu do składania oferty w ostatnim, trzecim etapie postępowania ze względu na to, że „parametry najmu nie wpisują się w biznesowe założenia Spółki”.

Decyzję naszego partnera w tych długich negocjacjach przyjmuję z szacunkiem – komentuje burmistrz Rawicza Grzegorz Kubik.

W związku z decyzją spółki w najbliższym czasie władze gminy ponownie rozpoczną procedurę i ogłoszą zaproszenie do udziału w postępowaniu negocjacyjnym w celu wyboru najemcy części pomieszczeń ratusza w Rawiczu oraz części nawierzchni rynku w Rawiczu na prowadzenie działalności w zakresie gastronomii.

Lokal gastronomiczny w ratuszu wraz z przebudową rynku i deptaków ma ożywić serce naszego miasta, co jest głosem nie tylko moim, ale przede wszystkim wielu mieszkańców. Przebudowa będzie, więc temat lokalu cały jest czas aktualny. Ogłosimy kolejne negocjacje. Jesteśmy cierpliwi – zapowiada burmistrz.

Przedmiotem najmu jest 10 pomieszczeń o łącznej powierzchni 309 m2. LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*