Fot. gora.com.pl

Burmistrz Irena Krzyszkiewicz postanowiła podziękować mieszkańcom i samorządowcom za działania na rzecz gminy, dzięki którym znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych samorządowych menedżerów regionu 2016 r. na Dolnym Śląsku. Ranking przygotował Puls Biznesu. Co zaskakujące, wyniki Puls upublicznił już w ubiegłym roku, jednak w Górze dopiero teraz zwrócono na nie uwagę.

Opracowanie rankingu zlecono firmie ARC Rynek i Opinia. Pod uwagę wzięto cztery kryteria: dobre zarządzanie finansami gminy (w tym pozyskiwanie funduszy zewnętrznych), sprawne zarządzanie oświatą, inwestowanie w infrastrukturę i efektywne budowanie aktywności społecznej.

Wskazaniom tym nadano różną rangę i następnie przetworzono zgodnie z przyjętymi przez firmę badawczą wskaźnikami. Po ich przeliczeniu uzyskano sumę punktów, która była podstawą klasyfikacji w ogłoszonym rankingu. Z każdego województwa wybrano dziesięciu samorządowców – tłumaczy Irena Krzyszkiewicz.

Gdy otrzymała informację, że została ujęta w rankingowym zestawieniu, początkowo nie zainteresowała się tym.

Wyniki były znane już od dawna. Dwukrotnie otrzymaliśmy jakąś informację, ale powiem szczerze, że ją zignorowaliśmy. Robimy swoje i nie oglądamy się na rankingi. Nie jest to mój osobisty sukces, ale całego samorządu, a także całej społeczności lokalnej naszej gminy. Szczególnie cieszy mnie fakt, że wyniki rankingu są efektem badań i ocen profesjonalnej i niezależnej firmy. Nie wiedzieliśmy nawet, że przygotowywany jest taki ranking. Nikt nie prosił nas o żadne dane – dodaje burmistrz Góry, która wśród samorządowców z Dolnego Śląska została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. ama

Cały artykuł w 11. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

1 KOMENTARZ

  1. No nie dziwie sie ze Burmistrz dziekuje za wspólne działanie ,jesli opozycyjny radny,niedawno wybrany który tak głosno krzyczał ,oczerniał szykanował obecna Burmistrz ,raptem spotulniał jak baranek zrobił sie cichutki ,grzeczniutki POprostu go niema.Jaki z tego morał cos za cos …remont socjalnego mieszkania ,dieta radnego i ….wszystko w temacie ,TEN MARNY CZŁOWIECZEK WYKIWAŁ WSZYSTKICH !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*