Jadą zdobyć MotoArenę

Get Well Toruń, to najbliższy rywal FOGO Unii Leszno w żużlowej PGE Ekstralidze. Ten ciekawie zapowiadający się mecz, który otwiera zmagania 5 kolejki spotkań odbędzie się na MotoArenie już w najbliższy piątek, 18 maja.

Torunianie, pomimo silnego kadrowo składu nie spisują się tak jakby oczekiwali tego ich kibice. Get Well nie wygrał jeszcze na wyjeździe, ale na swoim torze ekipa Jacka Frątczaka wygrywa i jest niezwykle groźnym rywalem.

Wystarczy popatrzeć na skład z mistrzem świata – Jasonem Doylem, braćmi Holderami, Holtą i Iversenem. Do tego dochodzi Paweł Przedpełski i dobrze znany w Lesznie – Daniel Kaczmarek na pozycji juniorskiej.

Skład na papierze robi wrażenie i jeśli wspomniani zawodnicy ustabilizują formę, której większości dotąd brakowało, to mogą sięgnąć po jeden z medali. Dla gospodarzy to bardzo ważne spotkanie. Ewentualna wygrana sprawi, że ekipa z Grodu Kopernika będzie mogła myśleć o play-off. Porażka sprawi, że ten cel poważnie się oddali.

Byki są spokojne i pewne swojej siły, którą pokazują w każdych zawodach. Mecz jednak sam się nie wygra i trzeba będzie włożyć sporo sił, by wyjechać z MotoAreny z dwoma dużymi punktami.

Niezagrożony jest występ Emila Sajfutdinowa, który po upadku w Grand Prix odpuścił Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Pozostali zawodnicy Byków też są gotowi do podjęcia rękawicy. Liczymy na ciekawe widowisko i podtrzymanie dobrej passy, choć zdajemy sobie sprawę, że będzie to jedno z trudniejszych zadań w obecnym sezonie.

Awizowane składy

FOGO Unia: 1. Jarosław Hampel, 2. Janusz Kołodziej, 3. Piotr Pawlicki, 4. Brady Kurtz, 5. Emil Sajfutdinow, 6. Dominik Kubera, 7. Bartosz Smektała

Get Well: 9. Jason Doyle, 10. Paweł Przedpełski, 11. Chris Holder, 12. Niels Kristian Iversen, 13. Rune Holta, 14. Marcin Kościelski, 15. Daniel Kaczmarek

Piątkowe spotkanie w grodzie Kopernika rozpocznie się o godzinie 19.30. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*