Jakie atrakcje dla dzieci w wakacje?

Półkolonie "Wakacje z bajką" w DP nr 10 w Lesznie. Fot. Joanna Ratajczak

Miasto po raz kolejny zadbało o atrakcje dla najmłodszych. Ze strony www.leszno.pl można pobrać program zawierający zajęcia sportowe, kulturalne i artystyczne. Za udział w niektórych trzeba zapłacić, ale większość jest całkowicie darmowa.

Ciekawy cykl spotkań przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie.

− Prowadzimy otwarte zajęcia dla dzieci z miasta i okolic. Nie mamy żadnych limitów. Codziennie odwiedza nas około dziesięciorga dzieci. Jeśli mają one mniej niż siedem lat, muszą pojawić się z rodzicem − mówi Bogumiła Juśko, bibliotekarka dziecięcego oddziału MBP.

Od poniedziałku do piątku na uczestników czekają zajęcia historyczne, podróżnicze, ilustratorskie, a także filmowe.

Animatorzy półkolonii „Tropem Letniej Przygody” organizowanej przez Leszczyńskie Centrum Biznesu, obrali sobie za cel zainteresowanie dzieci nauką, w szczególności ścisłą. Mali chemicy podczas przeprowadzania eksperymentu m.in. mieszali składniki i podziwiali kipiący „kuchenny wulkan”. Jeśli jednak jakiś przyszły naukowiec nie zdążył wziąć udziału w pierwszym turnusie tych półkolonii − nic straconego, w sierpniu bowiem startuje ich druga edycja.

Jak wiadomo, nie samą nauką dziecko żyje, dlatego warto też zadbać o jego rozwój ruchowy. Można odwiedzić takie miejsca jak leszczyński park trampolin Jump World czy sala zabaw WMB − Zaczarowany Świat. W pierwszym można skakać oraz wykonywać przeróżne akrobacje na wielu trampolinach. Natomiast drugie miejsce to raj dla fanów karuzel, zjeżdżalni, basenów z piłeczkami czy maszyn do gier.

Również szkoły oferują interesujące zajęcia dla dzieci. Na przykład SP nr 10 zorganizowała „Wakacje z bajką”, podczas których uczestnicy mieli okazję wczuć się w rolę prawdziwych aktorów. Stworzyli oni kukiełki i wystawili teatrzyk.

Oferta zajęć jest ciekawa, toteż nie dziwi fakt, iż wiele miejsc jest już zarezerwowanych. Niezdecydowani muszą szybko podjąć decyzję.

Joanna Ratajczak