Jakub Budych wzmacnia leszczyńską bramkę

GI Malepszy Futsal Leszno dokonało w przerwie świątecznej zmiany na pozycji bramkarza. Zespół po pierwszej części sezonu opuszcza Krzysztof Bartkowiak, a w jego miejsce do drużyny wchodzi Jakub Budych.

26-letni Budych przychodzi do Leszna na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Red Dragons Pniewy. Co ciekawe do Pniew przed obecnym sezonem przeniósł się z Leszna – Łukasz Błaszczyk i to on jest tam pierwszym wyborem trenera Frajtaga.
Budych był w Pniewach zmiennikiem, choć jeszcze w poprzednich rozgrywkach Futsal Ekstraklasy bronił wybornie. w 19 meczach, w których zagrał wpuścił tylko 38 bramek, co daje średnią 2 bramki na mecz.

Nowy zawodnik powinien być równorzędnym bramkarzem dla Michała Długosza. Dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Ma też doświadczenie trenerskie. Po tej korekcie można powiedzieć, że bramka w leszczyńskiej drużynie jest mocno obsadzona. Obu bramkarzom życzymy samych udanych interwencji. Dodajmy, że Budych powinien zaliczyć swój debiut w leszczyńskiej bramce już w niedzielę, 5 stycznia, kiedy GI Malepszy Futsal Leszno rozegra wyjazdowe pucharowe spotkanie w Połczynie-Zdrój. (andre/fot.KS Futsal Leszno).