Jamalex Polonia bliżej awansu (galeria)

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno bliżej awansu do kolejnej rundy play-off II ligi. W pierwszym spotkaniu I rundy nasz zespół bardzo pewnie pokonał AZS Politechnikę Poznań 88:55.

Politechnika starała się przeciwstawić, ale tylko na początku I kwarty, kiedy prowadziła 0:3 i 5:8. Potem jednak górę wzięła skuteczność gospodarzy, którzy po 10 minutach prowadzili już (28:16).

Nasz zespół zagrał jeszcze lepiej w II kwarcie, szczególnie w obronie. Politechnika miała problemy ze skutecznością i po 20 minutach mieliśmy już (48:23).

III kwarta była najbardziej wyrównana. Leszczynianie do końca utrzymywali jednak swoją koncentrację. Nieznacznie jeszcze powiększyli przewagę, by wygrać pierwsze spotkanie zdecydowanie i wysoko 88:55.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – AZS Politechnika Poznań 88:55 (28:16, 20:7, 20:19, 20:13)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Sanny 14 (2×3), Paszek 12 (11 zb), Rostalski 12, Sirijatowicz 10, Milczyński 8, Zubik 7 (1×3), Malinowski 7 (1×3), Mowlik 6 (2×3), Jankowiak 4 (1×3), Krówczyński 4 (1×3), Sobkowiak 4.

Drugie spotkanie obu drużyn za tydzień, 19 marca w Poznaniu. (andre/fot.andre).