Jamalex Polonia jedzie do Kutna

Przed nami 14 seria spotkań koszykarskiej, męskiej I ligi. Do jednego z ciekawszych środowych spotkań dojdzie w Kutnie, gdzie Polfarmex podejmował będzie Jamalex Polonię 1912 Leszno.

Będzie to mecz 3 i 4 drużyny tabeli. Leszczynianie ostatnio zanotowali 11 wygraną, pokonując na własnym parkiecie ENEĘ Astorię Bydgoszcz. Z kolei Polfarmex zaskoczył po raz kolejny i wyjechał z dwoma punktami z Tychów, pokonując mocny kadrowo GKS 93:80. Wynik ten pokazuje, że wcześniejsze wygrane zespołu dobrze znanego w Lesznie – Jarosława Krysiewicza nie były przypadkowe. Spadkowicz z ekstraklasy postarał się o całkiem ciekawy skład, który walczy w każdym meczu. Patrząc na statystyki, to Polfarmex dysponuje też najlepszą defensywą.

  • Najlepszą poza nami – mówi Łukasz Grudniewski, trener Jamalex Polonii 1912 Leszno.

Nasz zespół jak zaznaczył szkoleniowiec leszczynian też z defensywy słynie, a do tego jest liderem całej ligi, jeśli chodzi o ofensywę. Wszystko to sprawia, że w środę możemy oczekiwać bardzo ciekawego widowiska sportowego, ale także na ławkach trenerskich, wszak to także pojedynek na taktykę, a że obaj trenerzy wywodzą się z tego samego wrocławskiego środowiska wrocławskiego, to mamy jeszcze dodatkowy smaczek meczu.

W zespole z Kutna niezłe noty zbierają szczególnie: Mateusz Zębski oraz Mateusz Szwed. Z dystansu na wysokiej skuteczności trafia Przemysław Tradecki. Jest też bardzo doświadczony 40-letni Tomasz Wojdyła, który ma bogatą przeszłość z ekstraklasy.

Z niecierpliwością będziemy nasłuchiwać wieści z Kutna. Jeśli leszczynianie zagrają na swoim dobrym poziomie to powinni pokusić się o 12 zwycięstwo w rozgrywkach. Początek środowego spotkania o godzinie 18.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*