Jamalex Polonia nie dała szans Politechnice

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno wciąż na zwycięskiej ścieżce. W zaległym spotkaniu o mistrzostwo II ligi odnieśli wysokie zwycięstwo nad AZS Politechniką Poznań 88:54.

Przez pierwsze 20 minut gra była powiedzmy, że w miarę wyrównana. Lider z Leszna prowadził w Trapezie, ale ,,tylko” różnicą 12 punktów.

Do demolki rywala doszło tuż po przerwie. Leszczynianie ,,odjechali” z wynikiem, niczym francuskie ,,TGV”. Przewaga rosła od trzeciej ,,ćwiartki’ bardzo szybko. Jamalex Polonia grała urozmaiconą, szybką koszykówkę. Była lepsza zarówno pod tablicami, jak i rzutowo, czy to z półdystansu, czy w rzutach zza łuku. Po 30 minutach było już (65:40) i w zasadzie po meczu.

Nasza drużyna nie zwolniła także w ostatnich 10 minutach, dobijając rywala ze stolicy Wielkopolski i triumfując w tym jednostronnym popisie 88:54.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – AZS Politechnika Poznań 88:54 (23:15, 18:14, 24:11, 23:14)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Sobkowiak 18 (9 zb), Sanny 14, Milczyński 13, Krówczyński 13, Mowlik 9, Zubik 9, Malinowski 5, Rostalski 3, Sirijatowicz 2, Paszek 2.

Było to piętnaste zwycięstwo podopiecznych trenera Łukasza Grudniewskiego w piętnastym spotkaniu o ligowe punkty. Kolejny pojedynek lider grupy D II ligi rozegra w sobotę, 23 stycznia na wyjeździe z WKK Wrocław. (andre/fot.andre).