Jamalex Polonia na parkiecie lidera

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno staną w sobotę przed arcytrudnym zadaniem w rozgrywkach I ligi. Późnym popołudniem zagrają na wyjeździe z jednym z faworytów do awansu, aktualnym liderem Max Elektro Sokół Łańcut.

Będzie to jedno z ciekawszych spotkań sobotniej serii spotkań na zapleczu TBL. Sokół przegrał do tej pory zaledwie jedno spotkanie i przewodzi stawce drużyn.

Trzy punkty mniej ma szósta w tabeli Jamalex Polonia, która wygrała swoje ostatnie trzy spotkania, wskakując na odpowiednie tory.

Przed sezonem obie drużyny spotkały się ze sobą podczas turnieju na Śląsku i górą był beniaminek z Leszna, który wygrał dość wysoko. Wtedy jednak w zespole z Łańcuta nie było jeszcze niezwykle doświadczonego Marcina Sroki, ogranego na parkietach ekstraklasy.

Najbliższy rywal naszego zespołu to jednak nie tylko ten gracz. W Sokole występują jeszcze między innymi Jerzy Koszuta, Maciej Klima, Alan Czujkowski czy Sebastian Szymański. To czołowe postacie całej ligi.

Nasz zespół w drodze do Łańcuta w piątek trenował we Wrocławiu. W sobotę podejmie rękawicę w pojedynku przeciw liderowi i wierzymy, że podejmie walkę, bo tak naprawdę nie ma nic do stracenia.

Jedziemy tam powalczyć o wygraną. Zawsze gramy o zwycięstwo, bez względu na rywala – powiedział Łukasz Grudniewski, trener Jamalex Polonii.

Początek starcia Max Elektro Sokół Łańcut z Jamalex Polonią 1912 Leszno o godzinie 17.30. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*