Jamalex Polonia podejmie SKK Siedlce

W sobotę fanów męskiego basketu czeka kolejna dawka ligowych emocji. Jamalex Polonia będzie się starała zatrzeć nie najlepsze wrażenie z meczu w Słupsku.

Mecz z Czarnymi przeszedł do historii. Leszczynianie dość długo byli w grze, ale w ostatniej kwarcie nie byli w stanie przeciwstawić się rywalowi, który ostatnio wygrywa mecz za meczem.

W sobotę nadarzy się okazja do rehabilitacji, tym bardziej, że do Trapezu zawita zespół, który ma na koncie komplet wyjazdowych porażek. Mowa o SKK Siedlce.

Zespół z Mazowsza zamyka ligową tabelę. Wygrał dotąd 5 spotkań (wszystkie na własnym parkiecie), w tym z Jamalex Polonią! W I rundzie było 85:78. Ostatnio SKK znów sprawiło niespodziankę we własnej hali, bo pokonało GKS Tychy 89:71! To jednak domowe mecze. Te w obcych halach Siedlczanom póki co nie wychodzą.

To wszystko jednak nie oznacza, że Poloniści już wygrali mecz. Trzeba wyjść skoncentrowanym, jak do każdego innego rywala, bo SKK ma kilku interesujących graczy, że wymienimy: Rafała Króla, Rafała Sobiło, Michała Sadło, Marcina Pławuckiego, czy wreszcie dobrze znanego z występów w leszczyńskim klubie Nikodema Sirijatowicza.

Nie ulega jednak wątpliwości, że zespół z Leszna będzie faworytem najbliższego starcia. Wierzymy, że swoją wyższość udowodni na parkiecie, a po porażce w Słupsku, ale i także właśnie w Siedlcach ma coś do udowodnienia.

Przewidywane pierwsze piątki

Jamalex Polonia: Marc Oscar Sanny – Kamil Chanas – Radosław Trubacz – Adam Kaczmarzyk – Jakub Motylewski

SKK Siedlce: Marcin Pławucki – Rafał Sobiło – Bartosz Wróbel – Rafał Król – Michał Sadło

Początek sobotniego starcia w Trapezie o godzinie 19.00. Zapraszamy. (andre/fot.archiwum).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*