Jamalex Polonia pokazała moc po przerwie

18

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno nie zawiedli. Do przerwy mieli trochę problemów z Siarką Tarnobrzeg, ale po przerwie pokazali moc, jak na wicelidera I ligi przystało i wygrali pewnie na wyjeździe 94:74.

Siarka także w pierwszym meczu obu drużyn w Trapezie dobrze weszła w mecz. Podobnie było w sobotni wieczór na parkiecie rywala. Pierwsze 10 minut zakończyło się prowadzeniem spadkowicza z ekstraklasy (21:16).

Przewaga Tarnobrzeżan w II kwarcie wzrosła nawet do 11 punktów i zrobiło się gorąco. Leszczynianie pokazali jednak, że są klasową drużyną. Jeszcze do przerwy zniwelowali straty i po 20 minutach było (37:37).

Przeciwnik walczył jeszcze przez pierwsze minuty II połowy. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W samej końcówce trzeciej ,,ćwiartki” gościom udało się odjechać na 6 punktów (60:66).

Ostatnie 10 minut rozpędzona drużyna z Leszna zagrała koncertowo, czyli tak jak z reguły gra w obecnych rozgrywkach. Mocny akcent przyjezdnej drużyny w ostatnich 10 minutach meczu doprowadził do zdecydowanej wygranej (74:94).

Siarka Tarnobrzeg – Jamalex Polonia 1912 Leszno 74:94 (21:16, 16:21, 23:29, 14:28)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Kaczmarzyk 25 (5×3), Milczyński 23 (9/9 z gry), Chanas 15 (3×3), Sanny 8, Kobel 7 (10 as), Trubacz 6 (2×3), Wrona 5, Sirijatowicz 4, Kurkowiak 2.

Najwięcej dla Siarki: Długosz 20, Niedźwiedzki 19, Sewioł 11, Stanios 9. (andre/fot.archiwum).

19sty(sty 19)17:00Nasza imprezaGala Panoramy39. Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów regionu leszczyńskiego w 2017 roku17:00 Teatr Miejski w LesznieRozpoczęcie już za: