Jamalex Polonia w półfinałach!

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno już w półfinałach play-off II ligi. W rewanżowym, ćwierćfinałowym spotkaniu po raz drugi pokonali Polonię Bytom, tym razem na jej parkiecie 80:63.

Rewanżowe spotkanie nie było w żaden sposób podobne do tego pierwszego, które rozegrane zostało w Trapezie. Obie drużyny zagrały skuteczniej w ofensywie, ale lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy w końcówce I kwarty zbudowali sobie przewagę, prowadząc (22:17).

Jamalex Polonia już na początku II kwarty doprowadziła do remisu (22:22), a po chwili była już na prowadzeniu po celnym rzucie wolnym Jankowiaka.

Jeszcze w 18 minucie obie drużyny dzieliły zaledwie dwa punkty po trafieniu Podkowińskiego (35:37), ale po trafieniu zza łuku Stanferda Sanny na dwie sekundy przed końcem pierwszej połowy leszczynianie odskoczyli na 7 punktów (37:44).

Po przerwie podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego, grając na naprawdę bardzo dobrej skuteczności punktowali rywala. Już w 25 minucie po rzucie Sirijatowicza przewaga wzrosła do 12 ,,oczek” (42:54). Taka też przewaga dzieliła obie drużyny przed ostatnimi 10 minutami meczu (48:60).

Jamalex Polonia nie miała do końca problemów z utrzymaniem koncentracji i grając naprawdę solidną koszykówkę wypunktowała swoją imienniczkę (63:80), meldując się w półfinałach!

Polonia Bytom – Jamalex Polonia 1912 Leszno 63:80 (22:17, 15:27, 11:16, 15:20)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Sirijatowicz 16, Jankowiak 16, Milczyński 16, Sanny 11, Rostalski 9 (11 zb), Mowlik 4, Paszek 2, Sobkowiak 2, Krówczyński 2, Malinowski 1, Nowak 1, Zubik 0. (andre/fot.archiwum).