Jamalex Polonia przegrała wygrany mecz

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno powinni byli dzisiaj doprowadzić do remisu w starciu I rundy play-off z GTK Gliwice. Niestety w ostatniej kwarcie zagrali fatalnie, tracąc 12-punktowe prowadzenie.

Przez 30 minut to ekipa z Leszna dyktowała warunki na parkiecie. Powoli z mozołem realizowała swój plan i przed ostatnimi 10 minutami prowadziła różnicą 12 punktów. Mając na uwadze, że do końca meczu pozostało już w sumie tak niewiele można było mieć nadzieję, że nic złego się już nie przytrafi.

A jednak… Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego zostali w tej najważniejszej jak się okazało kwarcie spotkania zupełnie zdominowani. GTK rzutem na taśmę wygrało całe spotkanie 71:67 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi już 2:0, będąc w bardzo komfortowej sytuacji.

GTK Gliwice – Jamalex Polonia 1912 Leszno 71:67 (14:21, 18:20, 15:18, 24:8)
Punkty dla Jamalex Polonii zdobyli: Tomasz Stępień 14, Jakub Koelner 12, Maksym Kulon 10, Nikodem Sirijatowicz 9, Szymon Kiwisza 8, Stanferd Sanny 5, Maciej Rostalski 4, Radosław Trubacz 3, Szymon Milczyński 2, Przemysław Malona 0.

Trzeci mecz obu drużyn w Lesznie za dwa tygodnie. Ewentualne czwarte spotkanie też w Trapezie. Jeśli do wyłonienia zwycięzcy będzie potrzebny piąty mecz wówczas obie drużyny powrócą do Gliwic. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*