Jamalex Polonia rozbiła Pogoń (GALERIA)

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno bez najmniejszych problemów pokonali w środowy wieczór zespół Pogoni Prudnik 103:64.

Goście przystąpili do spotkania znacznie osłabieni. W drużynie z Opolszczyzny zabrakło Grzegorza Mordzaka oraz Tomasza Prostaka. Po drugiej stronie nie było oczywiście Tomasza Ochońki, a krótko pograł Karol Kutta, który doznał niegroźnej kontuzji łuku brwiowego.

Miejscowi rozpoczęli z animuszem. Pierwsze 6 punktów zdobył Kamil Chanas. Później zza łuku trafił Trubacz, a dwie akcje sfinalizował Milczyński i w 4 minucie było już 13:4. Potem znów za 3 punkty trafiali Chanas i Trubacz (19:4). Rywal, używając bokserskiego żargonu chwiał się pod linami i niewiele mógł zdziałać. Po I kwarcie notowaliśmy już (35:15).

Jedynie pierwsze 4 minuty II ćwiartki spotkania były niemrawe w wykonaniu gospodarzy. Przy stanie (38:24) trener Łukasz Grudniewski poprosił o czas, widząc, że zespół przestał realizować jego założenia.

Po tym czasie ,,maszyna” ponownie ,,zatrybiła” i po 20 minutach Jamalex Polonia 1912 Leszno prowadziła wysoko z Pogonią Prudnik (55:31).

Rywal nie był w stanie się podnieść. Przewaga dalej rosła, a w końcówce spotkania gospodarze przekroczyli setkę za sprawą Stanferda Sanny, który w tym meczu przekroczył liczbę 1000 punktów zdobytych dla klubu z Leszna. Ostatecznie to jednostronne spotkanie zakończyło się okazałą wygraną miejscowych 103:64.

• Dobrze weszliśmy w to spotkanie. Myślę, że taki początek na każdym robi wrażenie. Pogoń miała po 10 minutach podcięte skrzydła. Oczywiście, że przeciwnik nie miał dwóch podstawowych graczy, ale myśmy też byli bez Tomasza Ochońki, a szybko wypadł z gry Karol Kutta. Rozegraliśmy dobre zawody zarówno w ataku, jak i obronie – powiedział Łukasz Grudniewski, trener Jamalex Polonii.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Pogoń Prudnik 103:64 (35:15, 20:16, 26:17, 22:16)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Chanas 21 (3×3), Trubacz 17 (5×3), Kaczmarzyk 17 (3×3), S.Sanny 13 (2×3), Milczyński 10 (8 zb), Mroczek-Truskowski 9 (1×3), Stawiak 8 (9 zb), O.Sanny 5 (1×3), Nawrocki 4, Kutta 0. (andre/fot.andre).