Jamalex Polonia wygrała turniej w Tychach

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno wygrali towarzyski turniej w Tychach. W finale imprezy pokonali Pogoń Prudnik.

O wygranej Jamalex Polonii 1912 Leszno w finale zadecydowała I połowa spotkania, w której podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego wypracowali sobie 11-punktową przewagę (42:53).

Po trzeciej, remisowej kwarcie Pogoń Prudnik stanęła przed trudnym zadaniem. Próbowała finiszować. Odrobiła kilka punktów, ale nie była w stanie odwrócić losów spotkania.

Leszczynianie ostatecznie wygrali ten mecz (97:93) i tym samym cały turniej. Przypomnijmy, że wczoraj w pierwszym spotkaniu ograli Sokoła Łańcut (98:91).

Pogoń Prudnik – Polonia Leszno 93:97 (22:25,20:28,23:23,28:21)

W meczu o 3 miejsce GKS Tychy pokonał Rawlplug Sokół Łańcut 100:94. (andre/fot.archiwum).