Jamalex Polonia wygrywa. Drugie miejsce ,,przyklepane” (galeria)

Koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno, pomimo świąt nie pokazali wakacyjnej formy. Po dobrym, ofensywnym spotkaniu pokonali KK Warszawa 96:65.

Goście ze stolicy prowadzili w tym spotkaniu tylko raz, na początku spotkania. Kolejnych 11 punktów było dziełem gospodarzy, którzy wygrali I kwartę (24:16).

Goście jednak bardzo ambitnie próbowali utrzymywać nieduży dystans. Udawało im się to początkowo w II kwarcie. Siła leszczynian w ataku jednak była na tyle duża, że przewaga do przerwy wzrosła do 14 punktów (50:36).

Po trafieniu Stanferda Sanny w 28 minucie dystans powiększył się do 20 ,,oczek” (63:43). Dobrą końcówkę tej III kwarty odnotował Nikodem Sirijatowicz, który popisywał się przechwytami i podaniami do kolegów kończonymi punktami. W efekcie po 30 minutach sprawa wygranej została przesądzona, bo na boiskowym zegarze mieliśmy już (73:45).

Ostatnie 10 minut znów z impetem od ośmiu punktów z rzędu rozpoczęli koszykarze z Leszna (81:47). Potem bardzo ładnie swoją szansę wykorzystał Kacper Kurkowiak, który trafił zza łuku, a potem dwa razy ograł rywala ,,jeden na jeden” dorzucając kolejne punkty. Ostatecznie w meczu bez historii leszczynianie wygrali 96:65, pieczętując na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej drugie miejsce w tabeli.

• To był chyba mój najlepszy mecz do tej pory w zespole. Dostałem trochę minut od trenera i myślę, że całkiem dobrze je wykorzystałem – powiedział Kacper Kurkowiak
  • Podeszliśmy do spotkania skoncentrowani i z energią. Wiedzieliśmy, że rywal jest ambitny i potrafi sprawiać niespodzianki. Cieszę się zarówno z naszej gry w ataku, jak i w defensywie. Chcieliśmy naszym kibicom sprawić miły świąteczny prezent – powiedział Łukasz Grudniewski, trener Jamalex Polonii.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – KK Warszawa 96:65 (24:16, 26:20, 23:9, 23:20)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Kobel 17 (12 as), Rostalski 16 (10 zb), Sanny 16, Chanas 11, Trubacz 10, Sirijatowicz 10 (9 as), Kurkowiak 7, Wrona 5, Milczyński 4, Krajewski 0.

Najwięcej dla KK Warszawa: Koźluk 17, Iwanowicz 14, Motel 10. (andre/fot.andre).