Jamalex Polonia wygrywa w Kłodzku

Koszykarze Jamalex Polonii nie zawiedli swoich fanów. W sobotę pokonali na wyjeździe Zetkamę Doral Nysę Kłodzko 81:70.

Nasza drużyna pojechała na Dolny Śląsk bez jednego ze swoich liderów, kontuzjowanego Kaczmarzyka. Pewne obawy były, ale zespół poradził sobie na trudnym terenie doskonale, choć rozpoczęło się dość niemrawo z obu stron. Po mało skutecznej I kwarcie było 12:11 dla Zetkamy.

Leszczynianie odzyskali prowadzenie po trafieniu Sirijatowicza (12:13), ale po chwili odbił je Malona (14:13). Potem 5 punktów z rzędu zdobył Sirijatowicz, poprawił z linii wolnych Kobel, po chwili jeszcze raz nie zadrżała ręka ,,Niko” i zrobiło się (14:22). Gospodarze jednak nie odpuszczali i po trójce Stępienia był remis (24:24). Leszczynianie też odpowiedzieli rzutami z dystansu Chanasa i Trubacza i znów odskoczyli. Pierwszą połowę zakończył celny rzut Kobela i po 20 minutach było (25:37).

Po przerwie gospodarze znów się niebezpiecznie zbliżyli (40:42), ale potem Jamalex Polonia ponownie wypracowała sobie przewagę, by prowadzić przed ostatnimi 10 minutami (49:59).

W IV kwarcie po rzucie zza łuku Trubacza było już nawet (56:75). To rozluźniło nieco gości. Kłodzka drużyna odrobiła kilka punktów, ale nie była w stanie skrzywdzić wicelidera I ligi, który odniósł pewnie wyjazdowe zwycięstwo (70:81).

Zetkama Doral Nysa Kłodzko – Jamalex Polonia 1912 Leszno 70:81 (12:11, 13:26, 24:22, 21:22)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Trubacz 19 (3×3), Kobel 13 (7 as), Chanas 12 (2×3), Sirijatowicz 11 (1×3), Rostalski 9 (2×3), Milczyński 6 (11 zb),  Wrona 6, Sanny 5 (1×3), Kurkowiak 0.

Najwięcej dla Zetkamy: Stępień 15, Kulon 12, Malona 11. (andre/fot.archiwum).