W najbliższy piątek, 13 października meczem Jamalex Polonia 1912 Leszno – Energa Kotwica Kołobrzeg zainaugurowana zostanie 4 seria spotkań I ligi koszykówki mężczyzn. Czy doczekamy się kolejnego, czwartego zwycięstwa leszczynian?

Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego świetnie rozpoczęli sezon. Kolejno wysoko pokonali na wyjeździe Noteć Inowrocław, potem w Trapezie – Siarkę Tarnobrzeg, a ostatnio w najbardziej wyrównanym spotkaniu Pogoń Prudnik na parkiecie rywala.

W piątek do Leszna zawita Energa Kotwica Kołobrzeg, która pokazuje się z całkiem niezłej strony. Dwa zwycięstwa i dwie porażki dają na tę chwilę temu zespołowi 4 miejsce w tabeli (jeden mecz rozegrany awansem).

Energa rozpoczęła od falstartu u siebie z Biofarmem Basket Poznań (49:69). Potem było zdecydowanie lepiej, bo przyszła wygrana w Siedlcach z SKK (69:63) i zwycięstwo z silną drużyną GKS Tychy. Moc w Enerdze więc jest, bo GKS uchodzi za jednego z faworytów rozgrywek. Energa rozegrała już ponadto jeden mecz awansem, ulegając we własnej hali Sokołowi Łańcut 77:85. Nasz zespół w piątek musi się mieć na baczności.

Pierwsze skrzypce w Enerdze Kotwicy grają: Adrian Suliński, Łukasz Bodych, Paweł Dzierżak i Daniel Grujic. To zespół, który może zaskoczyć, co pokazał ostatnio. Kadrowo oczywiście lepiej przedstawia team z Wielkopolski, który jest bardziej zbilansowany i bez wątpienia uchodzi za faworyta piątkowego spotkania.

W piątek oczekujemy kolejnego ciekawego widowiska i czekamy na czwartą wygraną. Pozycja lidera zobowiązuje! Początek meczu w Trapezie o godzinie 20.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*