Jamalex Polonia zdobyła Pruszków!

Jamalex Polonia 1912 Leszno zdobyła Pruszków. Gra do przerwy nie zwiastowała końcowego sukcesu. Po zmianie stron ujrzeliśmy jednak lepsze oblicze leszczyńskiego zespołu, który wygrał 73:65.

Leszczynianie rozpoczęli od punktów Milczyńskiego, ale potem cały czas lepsi byli rywale. Po wsadzie Szweda Znicz prowadził 14:6. Potem zrobiło się 14:13, ale ostatnie akcje I kwarty należały do Pruszkowian, którzy wypracowali 4-punktową zaliczkę (17:13).

Niżej notowany rywal odpalił w połowie II kwarty dwie ,,trójki” i uciekł niebezpiecznie na 27:15. Potem poprawił jeszcze Cetnar (29:15) i tę przewagę utrzymali do przerwy (41:27). W przypadku gości martwiła słaba skuteczność, ale także straty i brak zawodnika, który pociągnąłby zespół w ataku.

W przerwie trener Jamalex Polonii – Łukasz Grudniewski musiał w szatni wstrząsnąć drużyną, bo ta zaczęła grać lepiej. W końcówce III kwarty po trafieniu zza łuku Stanferda Sanny goście tracili już tylko 2 punkty (50:48). Na koniec trafił jednak Cetnar i po 30 minutach notowaliśmy (52:48).

Goście z Leszna wywierali dużą presję na rywalu. Rozpoczęli koncertowo ostatnie 10 minut od 12 punktów z rzędu, co dało wynik (52:60). Znicz długo nie mógł trafić z gry. Przy stanie (54:66) znów odpalili dwie ,,trójki” (Kierlewicz, Tradecki) i zrobiło się nerwowo (60:66). Kierlewicz trafił też rzut wolny, a potem dwa takie celne rzuty odnotował Szwed i gospodarze niemal zniwelowali straty (63:66).

Na 34 sekundy przed końcem meczu zza łuku trafił Mroczek-Truskowski i w zasadzie można było odetchnąć. Jamalex Polonia zdobyła halę Znicz, triumfując 73:65.

Elektrobud Investment ZB Znicz Pruszków – Jamalex Polonia 1912 Leszno 65:73 (17:13, 24:14, 11:21, 13:25)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Mroczek-Truskowski 17 (2×3), Trubacz 14 (3×3), S.Sanny 14 (2×3), Milczyński 9 (8 zb), Stawiak 7, Kaczmarzyk 5 (9 zb), Chanas 5, O.Sanny 2. (andre/fot.archiwum).