Jarmark przyciągnął tłumy mieszkańców

Autorki najpiękniejszych prac zostały docenione nagrodami i dyplomami. Fot. GCKSTiR w Bojanowie
Autorki najpiękniejszych prac zostały docenione nagrodami i dyplomami. Fot. GCKSTiR w Bojanowie

Zgodnie z tradycją w pierwszą niedzielę grudnia na bojanowskim rynku odbyła się czwarta edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na przybyłych czekała cała moc atrakcji i świątecznego klimatu!

Na rozpoczęcie zespół „Gołaszyniacy” oraz pracownicy Gminnego Centrum Kultury z Bojanowie zaśpiewali kolędy. Następnie na scenie w mikołajkowych tańcach zaprezentowały się najmłodsze grupy sekcji tanecznej ANIMA oraz dzieci z bojanowskich przedszkoli: im. Misia Uszatka, „Chatka Puchatka” , „Mali Odkrywcy II”. Na scenie zaprezentowali się również podopieczni z Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Mieliśmy okazję podziwiać zespoły: „Małe Respekciki” i „Respekt”.

Poznaliśmy laureatów dwóch konkursów: „Bombka Choinkowa” oraz „Gminna Kartka Bożonarodzeniowa”. Laureatami w poszczególnych kategoriach wiekowych w konkursie na kartkę zostali: Franciszka Barańczuk, Blanka Piotrowska, Karolina Stróżyk i Karolina Walkowiak.

Punktualnie o godz. 17.15 wszyscy obecni na jarmarku rozpoczęli wspólne odliczanie, aby rozświetlić gminną choinkę. Punktem kulminacyjnym była wizyta św. Mikołaja i jego brata Alberta wraz z pomocnicami. Na zakończenie imprezy grupa FLOW Light&Fire Show zaprezentowała spektakl ogniowy „Mikołaj w opałach”.

Jakub Latusek