„Jedenastka” świętuje 40 urodziny

Zdjęcie z 1979 roku - grupa Muchomorki z wychowawczyniami Fot. arch

Jedno z najstarszych i największych leszczyńskich przedszkoli – Przedszkole Miejskie nr 11 im. Marii Konopnickiej świętuje 40-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowywana jest wielka, jubileuszowa uroczystość. Odbędzie się w przyszłą środę (24 X) w auli PWSZ w Lesznie. Już dziś możemy zdradzić, że będzie utrzymana w konwencji spektaklu teatralnego, którego scenariusz przygotowały nauczycielki Beata Bajer i Grażyna Skrzypczak.

„Jedenastka” swoje podwoje otwarła dokładnie 1 września 1978 roku. Przez ten czas placówką zarządzały trzy dyrektorki: Dorota Tarnowska, Zofia Magnus, a od września 2007 roku szefuje mu Bogumiła Kluczyk.

Cztery dekady to dużo. Z zewnątrz obiekt nie uległ zbyt wielkiej metamorfozie, ale w środku zmienił się bardzo. Wynika to choćby z tego, że na początku były tu jedynie trzy oddziały, a teraz mamy ich aż sześć. Przedszkolaków przybywało, więc zlikwidowano salę gimnastyczną i wielkie, przestronne szatnie – mówi B. Kluczyk.

Pani dyrektor dodaje, że absolwentami placówki jest kilka tysięcy osób, ale dokładniej liczby nie jest w stanie podać. Wszystko dlatego, że obecnie w jednej grupie nie może być więcej niż 25 dzieci, a kiedyś były one o wiele liczniejsze, znajdowało się w nich nawet ponad 40 maluchów.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 42 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*