Jedenastolatka ma talent. Nagrała teledysk

Marzeniem Klary jest praca w dubbingu. Fot. Krystyna Pruchniewska

Klara Kmieciak ma 11 lat. Już rok temu została superlaureatką Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE. Teraz nagrała teledysk, a w sklepach pojawią się lalki, które będą śpiewać jej głosem.

Klara Kmieciak miała pięć lat, kiedy zaczęła śpiewać na scenach.

– Od rana jak wstaje, to już sobie nuci pod nosem. Ma zestaw w domu do śpiewu. W każdej wolnej chwili bierze mikrofon do ręki i śpiewa. Bardzo też lubi tańczyć – opowiada ojciec dziewczynki Daniel Kmieciak.

Nastolatka z sukcesami stale szlifuje swój talent

Klara jest solistką Klubu Piosenki „Solo”, który działa przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II we Wschowie. Klub prowadzi instruktorka muzyki Elżbieta Machowska.

Dziewczynka z sukcesami bierze udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. 23 czerwca tego roku wzięła udział w XIX edycji sławskiego festiwalu „Śpiewać może każdy” i zdobyła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. W ubiegły roku została superlaureatką Lubuskiego Festiwalu Piosenki PRO ARTE. Rok temu w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu podczas 26. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Piosenkobranie 2018 otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych.

„Kolorowy świat” w pięknym parku

W czerwcu utalentowana wokalnie Klara nagrała swój pierwszy teledysk. Zaśpiewała „Kolorowy wiatr” – piosenkę z amerykańskiego filmu animowanego „Pocahontas”, którą w polskiej wersji zaśpiewała Edyta Górniak.

– Teledysk nakręciliśmy wspólnie ze znajomymi jako prezent na Dzień Dziecka – mówi tato dziewczynki. – To miejsce to Smyczyna koło Leszna, z pięknym parkiem.

W domu państwa Kmieciaków od około 20 lat śpiewa też pan Daniel. Zdarzyło się, że tato z córką zaśpiewali razem w przedszkolu najmłodszego członka rodziny.

Jej marzeniem jest dubbing. Czy chce być piosenkarką?

Czy Klara chciałaby zostać profesjonalną piosenkarką?

– Cały czas powtarza, że jej marzeniem jest dubbing, chciałaby podkładać głos do różnych produkcji. Dostała zlecenie do nagrania piosenek do lalek, które będą sprzedawane. Nagrała kilka piosenek. Kolejne projekty się szykują – wyjaśnia pan Daniel. – Pewnie marzy też o piosenkarstwie.

Klara bardzo dobrze się uczy. Skończyła piątą klasę ze średnią 5,38. Najbardziej lubi język polski, wychowanie fizyczne i oczywiście muzykę.

Teledysk Klary Kmieciak można obejrzeć i posłuchać na youtube.com.

Eliza Gniewek-Juszczak