Jędrzej Kędziora: Wykonaliśmy plan minimum

Piłkarze IV-ligowej Stainer Polonii 1912 Leszno po udanej drugiej części jesieni zameldowali się na półmetku rozgrywek na ósmym miejscu. – Wykonaliśmy plan minimum – przyznaje Jędrzej Kędziora, trener Polonistów.

Rozpoczęło się dla leszczynian źle. W pewnym momencie, po kilku kolejkach zespół był niemal na dnie ligowej tabeli, mając zaledwie 4 punkty.

Rzeczywiście nie wyglądało to dobrze. Owszem, graliśmy nieźle, ale brakowało nam skuteczności – mówi Jędrzej Kędziora.

Wszystko odwróciło się na korzyść zespołu z Leszna od IX kolejki. To wtedy Stainer Polonia podejmował lidera – Lubuszanina Trzcianka, wygrywając 2:1.

  • Potrzebowaliśmy takiego meczu na przełamanie. Padło na lidera. Zespół uwierzył, że można wygrywać i to z najlepszymi. Dało to pozytywnego kopa. Zaczęliśmy strzelać, ale przede wszystkim tracić mało bramek – kontynuuje szkoleniowiec zespołu z Leszna.

W sumie zespół uzbierał jesienią 30 punktów, na co złożyło się 9 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek. To daje wspomniane na wstępie ósme miejsce na półmetku.

Uważam, że jesteśmy w stanie i taki mamy plan, by na wiosnę powalczyć o coś więcej niż to miejsce, które w tej chwili mamy. Strata do drugiego zespołu to 9 punktów. Na pewno powalczymy o to, by wywindować drużynę i zameldować się na koniec ligi w czołówce – kończy Kędziora. (andre/fot.andre).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*