Jelenia Góra pokonana

Bardzo cenne zwycięstwo, w bardzo ważnym spotkaniu I ligi odniosły koszykarki XDemon Tęczy Leszno, które pokonały MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 73:59.

Mecz od punktów rozpoczęła Hołtyn, ale potem na prowadzeniu były Karkonosze. Po trafieniu Pawlukiewicz było (2:7). Leszczynianki jednak szybko odrobiły straty, gdy w 6 minucie do stanu (7:7) doprowadziła Łabuz. Potem już prowadziły podopieczne trenera Krzysztofa Zajca, które wygrały pierwsze 10 minut (19:14).

Świetnie gra w ataku układała się w II kwarcie. Wtedy leszczynianki wręcz zdemolowały przeciwniczki i do przerwy miały aż 24 punkty przewagi (47:23).

Po przerwie, w trzeciej ćwiartce lepiej prezentowały się Karkonosze, ale po 30 minutach przewaga XDemon Tęczy była bezpieczna (57:42).

Nasz zespół nie dał sobie już wydrzeć wygranej, pokonując w Trapezie Karkonosze 73:59. Było to pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie na własnym parkiecie. Zwycięstwo odniesione bez kontuzjowanej Stasiuk, ale z pozyskaną pod koniec starego roku Moniką Szarzyńską, która pokazała, że będzie dużym wzmocnieniem drużyny.

XDemon Tęcza Leszno – MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 73:59 (19:14, 28:9, 10:19, 16:17)

Punkty dla XDemon Tęczy zdobywały: Lewińska 17, Szarzyńska 15 (3×3), Witkoś 14, Łabuz 13 (3×3), Hołtyn 8, Gadkowska 3, Woźniak 3 (1×3), Iradzka 0, Jaworowska 0, Łakoma 0.

Najwięcej dla Karkonoszy: Paździerska 20, Pawlukiewicz 20, Krygowska 11. (andre/fot.archiwum).