„Jestem z Gostynia” ma już 4 lata. W ten sposób witani są nowi mieszkańcy

Początkowo były to kremowe ręczniczki kąpielowe z kapturkiem, a obecnie są one w morskim kolorze z logo „Jestem z Gostynia”. fot. UM Gostyń
Początkowo były to kremowe ręczniczki kąpielowe z kapturkiem, a obecnie są one w morskim kolorze z logo „Jestem z Gostynia”. fot. UM Gostyń

Od 4 lat gmina Gostyń wita swoich nowo narodzonych mieszkańców upominkami opatrzonymi logo „Jestem z Gostynia”.

Początkowo były to kremowe ręczniczki kąpielowe z kapturkiem, a od 1 kwietnia 2019 roku maluchy otrzymują mięciutkie kocyki w morskim kolorze z logo „Jestem z Gostynia”.

– Przez ten czas takie prezenty odebrali rodzice ponad tysiąca maluchów. W roku 2016 ręczniczki trafiły do 250 dzieci, w 2017 r. liczba nowo urodzonych mieszkańców naszej gminy wzrosła i ręczniczki trafiły do 270 noworodków, w 2018 roku ręczniczki trafiły do 250 dzieci, a w 2019 roku prezentami obdarowano 240 maluchów – mówi Monika Wozik, naczelnik wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

Podczas wizyty w USC kocyki otrzymują rodzice dzieci, które przyszły na świat w miejscowym szpitalu i są meldowane na pobyt stały w gminie Gostyń. Morski kocyk z logo „Jestem z Gostynia” to jeden z elementów polityki prorodzinnej gminy, a także budowania i przywiązywania mieszkańców do marki Gostyń od najmłodszych lat.

– Jest to prezent dla maluchów oraz rodziców w podziękowaniu za wyzwanie, jakie podejmują, wychowując kolejnego mieszkańca naszej gminy. Również w 2020 roku nowo urodzeni mieszkańcy gminy Gostyń otrzymywać będą kocyki – dodaje Monika Wozik.

Natalia Kurpisz