Jeszcze mecz z Świdnicą i przerwa

Piłkarze ręczni I ligi zakończą w ten weekend pierwszą część rozgrywek. Na szczycie na półmetku może być Real Astromal Leszno. Warunek – pokonanie ŚKPR Świdnica.

Świdniczanie nie należą do ,,mocnych” tej ligi. Zajmują przedostatnie 11 miejsce z dorobkiem 9 punktów (3 zwycięstwa, 9 porażek). Przed tą drużyną ciężka walka o ligowy byt. Nie trzeba być znawcą tematu, by wiedzieć, że z takimi zespołami gra się z reguły trudno.

  • Nikt przed nami się nie położy. Nawet, gdy jest to teoretycznie słabszy przeciwnik. Wystarczy też nasz słabszy dzień i mogą być kłopoty, tak jak ostatnio w meczu pucharowym. Musimy wyjść skoncentrowani i zrobić swoje – powiedział Maciej Wierucki, trener Real Astromal Leszno.

Sytuacja w tabeli jest niezwykle interesująca. Real Astromal Leszno, Olimpia Medex Piekary Śląskie i Ostrovia Ostrów Wielkopolski są na szczycie, mając taką samą ilość zdobytych punktów (po 21). Co ciekawe na koniec rundy Ostrovia gra z Olimpią w Ostrowie Wielkopolskim. To szansa dla ekipy z Leszna, żeby na półmetku rozgrywek znaleźć się samodzielnie na samej górze. Podstawowy warunek, to wygrać ze Świdnicą.

Zapraszamy fanów szczypiorniaka do hali Trzynastka na ostatni mecz w tym roku. Początek w sobotę o godzinie 18.00. (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*