Juna-Trans jeszcze się nie poddał

23 serię spotkań rozegrali piłkarze Ligi Międzyokręgowej. Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawił Juna-Trans Stare Oborzyska. przedostatni zespół pokonał APR Tarnowo Podgórne 1:0. Remisem zakończyły się derby w Racocie.

Juna-Trans Stare Oborzyska jest w bardzo trudnej sytuacji. Szanse na pozostanie w lidze, te matematyczne wciąż są i póki piłka w grze trzeba walczyć. Z tego też założenia wyszła drużyna spod Kościana, chociaż w 64 minucie była bliska straty bramki, bo goście mieli rzut karny. Na wysokości zadania stanął jednak bramkarz – Patryk Sobierajski, broniąc jedenastkę. Z kolei 12 minut później sędzia podyktował rzut karny, ale w drugą stronę. Rafał Jankowski się nie pomylił i Juna-Trans mógł się cieszyć z trzeciego zwycięstwa w sezonie.

Remisem 3:3 zakończyło się spotkanie w Racocie. Derby pomiędzy PKS, a Rawia były zacięte i trzymały do końca w niepewności. Rawia wyrwała punkt w doliczonym czasie gry.
Dobrze w lidze spisuje się Kania Gostyń, która wykorzystała atut własnego boiska, pokonując Grom Plewiska 2:1. Gospodarze strzelali jeszcze do przerwy. Grom zdobył kontaktowe trafienie pod koniec spotkania.

Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa Pogoni Śmigiel do Stęszewa oraz Korony Piaski, która została rozbita w Lwówku przez lidera. Dużo wcześniej, bo jeszcze w połowie marca awansem mecz w Przyprostyni rozegrała drużyna z Krzywinia, przegrywając na trudnym terenie aż 6:1. Tak samo wysoko z wiceliderem z Poznania przegrała Orla Jutrosin.

PKS Racot – Rawia Rawag Rawicz 3:3
Bramki dla PKS: Pudlicki (1,47), Sznabel (79), dla Rawii: Kołeczko (51), Wawrzyniak (60,90+2)

Kania Gostyń – Grom Plewiska 2:1
Bramki dla Kani: Krzyżostaniak (22), Aksamit (43)

Orkan Chorzemin – GKS Dopiewo 3:2

W tabeli prowadzi Pogoń Lwówek – 56 punktów, przed Wiarą Lecha Poznań – 46, Kanią Gostyń – 45 i PKS Racot – 43. (andre/fot.andre).