Juniorzy walczyli o medale w Lesznie

Leszczyńska kręgielnia gościła uczestników Mistrzostw Polski Juniorów w tandemach mieszanych i sprintach. W naszym regionie zostały trzy medale. Złoty dla Startu Gostyń, a dwa brązowe dla Polonii 1912 Leszno.

Pierwszego dnia rywalizowano w tandemach mieszanych. Triumf w tej konkurencji zapewnili sobie Patrycja Grzelak z Bartoszem Ruszczykiem z KK Dziewiątki Amica Wronki, wyprzedzając Julie Sidło i Mateusza Goździka z Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Brązowe medale przypadły Weronice Torka, która grała wspólnie z Mateuszem Klechą z Polonii 1912 Leszno. Był i drugi brąz dla Małgorzaty Kurcok i Krzysztofa Baczy z Polonii Łaziska Górne.

W sprintach juniorów klasą dla siebie był Jędrzej Michalak ze Startu Gostyń, zgarniając złoto. W finale łatwo pokonał Szymona Klimka z Pilicy Tomaszów Mazowiecki. Po brąz sięgnęli: Szymon Kaliski z Polonii 1912 Leszno i Mateusz Radzi z KK Dziewiątka Amica Wronki.

W sprincie juniorek złoto padło łupem Julii Brodziszewskiej z Wronek. Angelika Wojtaszek z Pilicy wywalczyła srebro, a brąz trafił Weroniki Torki i Aleksandry Bonk (obie Alfa Vector Tarnowo Podgórne). (andre/fot.archiwum).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*