Jest już dwóch kandydatów na burmistrza

Gabriela Andrzejewska i Zbigniew Bernard

Oficjalnie znane są już dwa nazwiska osób, które podczas wyborów samorządowych będą ubiegać się o stanowisko burmistrza Kościana. Pierwsza z nich to kandydatka Prawa i Sprawiedliwości Gabriela Andrzejewska, mieszkanka Kościana będąca dziekanem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie. Drugą osobą jest kandydat stowarzyszenia Aktywny Samorząd – Zbigniew Bernard, radny miejski, dyrektor Zespołu Szkół w Krzywiniu i prezes Rejonowego Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Lesznie. Oboje ogłosili chęć startu w jesiennych wyborach samorządowych podczas konferencji prasowych.

Kandyduje, bo widzę, że Kościan potrzebuje zmian w wielu dziedzinach. Potrzebne jest nowe, świeże spojrzenie na problemy miasta i potrzeby, które zgłaszają sami mieszkańcy. Mam za sobą piętnaście lat doświadczenia zawodowego w zarządzaniu i pracy administracyjnej, które chciałabym teraz wykorzystać. Chcę przełożyć na warunki lokalne program, który realizuje PiS, stawiając na bezpieczeństwo socjalne, rozwój gospodarczy, innowacyjność i wszechstronną aktywność w życiu społecznym – deklaruje Gabriela Andrzejewska, którą podczas publicznej prezentacji wspierał poseł PiS Piotr Kaleta oraz Stefan Żurkiewicz, szef struktur powiatowych partii.

Gabriela Andrzejewska zaznacza, że będąc burmistrzem zamierza skupić się na poszukiwaniu wszelkiego rodzaju źródeł dofinansowania inwestycji.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 26 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*