Kamera nagrała uszkodzenie pomnika

Kamera monitoringu nagrała sześć osób podejrzanych o dewastację pomnika. Fot. Michał Wiśniewski
Kamera monitoringu nagrała sześć osób podejrzanych o dewastację pomnika. Fot. Michał Wiśniewski

Policjanci z Leszna upublicznili nagranie, na którym widać osoby, mające związek z uszkodzeniem pomnika Armii Krajowej przy ulicy Mickiewicza. Widać na nim sześcioosobową grupę. Czy uda się rozpoznać kogoś z nagrania?

Uszkodzenie pomnika miało miejsce przed świętami w grudniu 2019 roku. Niespełna tydzień od oddania do użytku nowego pomnika Armii Krajowej w Lesznie w parku obok PWSZ ktoś dokonał zniszczeń na jednej z płyt stanowiących konstrukcję. Została ona pomalowana, a materiał z którego jest wykonana jest bardzo trudny do czyszczenia.

Sam pomnik nie jest monitowany. Kamery są zamontowane kilkadziesiąt metrów dalej, przy alei Słowackiego. Sprawcy do dziś nie zostali ustaleni i zapewne dlatego policjanci zdecydowali się pokazać film z ich wizerunkami.

Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały wizerunki osób: pięciu mężczyzn i kobiety, które mogą mieć związek z tym przestępstwem – mówi Monika Żymełka z policji w Lesznie.

Pomnik Armii Krajowej kosztował 400 tysięcy złotych, a całość kosztów pokryło Ministerstwo Obrony Narodowej. Modernizacja sąsiedniego terenu i montaż iluminacji to już koszty miasta, które wyniosły blisko 160 tysięcy.

Film z monitoringu można zobaczyć klikając na link http://www.leszno.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/321/321-273266.mp4.

Jeśli ktoś rozpoznaje osoby zarejestrowane na nagraniu lub posiada informacje na temat zdarzenia powinien zgłosić się do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie pod nr telefonu 65 523 12 60 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 lub całodobowo z oficerem dyżurnym pod nr 65 52316 55.

Michał Wiśniewski