Kamery pomogą złapać podrzucających śmieci

Fotopułapka na drzewie Fot. leszno.pl

W najbliższym czasie przy jednej z powiatowych dróg pojawi się fotopułapka. Jej zadaniem będzie nagrywanie mieszkańców, którzy wywożą śmieci do przydrożnych rowów.

Minął zaledwie tydzień od naszej publikacji na temat fotopułapek, którymi dysponować będą strażnicy miejscy w Lesznie, a okazuje się, że nie tylko oni zamierzają w ten sposób walczyć z mieszkańcami nielegalnie pozbywającymi się śmieci.

Dzięki urządzeniu będzie można zidentyfikować sprawców zaśmiecania, co w efekcie umożliwi policji skuteczną walkę z takimi osobami. Cała akcja ma charakter prewencyjny – mówi Jacek Gwizdek, wicestarosta powiatu rawickiego.

Z podobnym wnioskiem do burmistrza Grzegorza Kubika wystąpił radny Marek Heinze. Urząd z entuzjazmem przyjął koncepcję. Zanim jednak zdecyduje się na zakup, poprosił o wykaz miejsc, w których fotopułapki miałyby zostać zamontowane.

Zakup i montaż fotopułapek (przy koszcie jednostkowym wynoszącym ok 1.300-1.500 zł) przy wszystkich drogach gminnych nie jest konieczny – mówi burmistrz Grzegorz Kubik. – Pomysł montażu urządzeń rejestrujących w miejscach o zwiększonym ryzyku podrzucania odpadów ułatwi ustalenie ew. sprawców takiego procederu i wyciągnięcie stosownych sankcji. la

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*