Kampania o szkodliwości zażywania narkotyków

Policjanci z KPP Gostyń przybliżyli odwiedzili młodzież w Szkole Podstawowej w Żywiecku. Fot. KPP Gostyń

Trwa kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która skierowana jest do dzieci i młodzieży. Jej celem jest walka z dopalaczami i innymi używkami niewiadomego pochodzenia.

Do kampanii przyłączyła się Szkoła Podstawowa w Żytowiecku, którą odwiedzili mundurowi z gostyńskiej komendy.

Pogadanka w szkole

Policjanci uświadamiali uczniów, dlaczego ich zażywanie jest tak niebezpieczne i jakie spustoszenie w organizmie robią różnego rodzaju substancje psychoaktywne.

Sięganie po tego typu nielegalne środki wiąże się nie tylko z poważnym ryzykiem dla zdrowia, ale i życia.

– Policjanci zajmujący się profilaktyką w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu przybliżyli młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Żytowiecku zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Omówili także konsekwencje prawne wytwarzania, posiadania, udzielania i sprzedaży substancji psychoaktywnych oraz środków odurzających – mówi Monika Curyk, zastępca rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Kampania ze spotem

Spotkania zorganizowano w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która wpisuje się do programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

– Uczestnicy spotkania obejrzeli także spot „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” wpisujący się w założenia kampanii – dodaje M. Curyk.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało tę kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym, której hasło brzmi ,,Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Prośba wiceministra Sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, mając na uwadze istotną rolę działań profilaktycznych z perspektywy zapobiegania zagrożeniom związanym z używaniem narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych, zwrócił się z prośbą do komendanta głównego policji o włączenie się podległych funkcjonariuszy w realizację właśnie tego przedsięwzięcia.

Natalia Kurpisz