Kariera Emilii Nowak

Młoda leszczynianka z tancerką Anną Głogowską. Fot. archiwum Emilii Nowak
Młoda leszczynianka z tancerką Anną Głogowską. Fot. archiwum Emilii Nowak

Usłyszała o niej cała Polska, gdy w ubiegłym roku zaprezentowała swój piękny głos i umiejętność zachowania się na scenie podczas emitowanego w telewizji TVN programu „Mam talent!”. Kariera Emilii Nowak nabiera tempa. Młodą leszczyniankę można kilka razy w miesiącu zobaczyć na scenie w różnych zakątkach Polski.

Emilia jak burza przeszła kolejne etapy „Mam talent!”. Oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Otrzymała m.in. złoty przycisk od jednego z prowadzących – Szymona Hołowni, dołączając automatycznie do grona osób, które zyskały bezpośrednią przepustkę do udziału w jednym z półfinałowych odcinków. Jurorzy nie mogli nachwalić się jej scenicznych kreacji.

„Możesz się tylko zachwycać”

– W takich momentach nie jesteś jurorem, bo możesz się tylko zachwycać – przyznał Agustin Egurrola po jednym z występów Emilii Nowak, podczas którego nastolatka zaśpiewała utwór „Time to say goodbye”.

Emilia Nowak miała okazję wystąpić w Filharmonii Fot. archiwum Emilii Nowak
Emilia Nowak miała okazję wystąpić w Filharmonii Fot. archiwum Emilii Nowak

– Po twoim występie mam wrażenie, że jesteś dużo starsza ode mnie. To było coś pięknego. Twoja odwaga. W wieku dwunastu lat wyjść na ogromną scenę „Mam talent!”, zaśpiewać na żywo. Jesteś wielka! – podkreślała Agnieszka Chylińska, od której już podczas castingu jurorskiego rodzice Emilii usłyszeli: „Macie bardzo zdolne dziecko”.

Bardzo krótko, ale wymownie oceniła również występ dziewczynki Małgorzata Foremniak:

– Jesteś fascynująca!

W ostatnim czasie Emilię Nowak leszczynianie mogli zobaczyć m.in. podczas imprezy „Powrót króla”. Wystąpiła w duecie z Bartoszem Kuczykiem. Wspólnie zaśpiewali utwór „Usta milczą, duszą śpiewa”.

Zaśpiewała hymn na Smoku

Dla młodej leszczynianki ogromnym przeżyciem było zaproszenie do wykonania hymnu narodowego podczas finałowego meczu żużlowego pomiędzy Fogo Unią Leszno a Betardem Spartą Wrocław. Na stadionie Smoczyka zasiadł komplet publiczności.

– Bardzo się baliśmy, jak wypadnie, ale córka w ogóle nie czuła tremy. Im więcej osób ogląda czy przysłuchuje się jej występom, tym bardziej ją to motywuje. Emilka już niejednokrotnie po tym występie podkreślała, że chętnie wzięłaby raz jeszcze udział w takim wydarzeniu – mówi Marta Nowak, mama Emilii.

Towarzyszy córce podczas występów. Niedawno miały również okazję gościć w Rzeszowie, gdzie odbywał się XXXV Zjazd Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. W Filharmonii Podkarpackiej miała okazję wystąpić przed ponad tysięczną publicznością.

Na co dzień Emilia Nowak jest uczennicą siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 10 im. św. Jana Pawła II w Lesznie. Kształci się również w szkole muzycznej. Łączenie tego z występami stanowi dla niej nie lada wyzwanie, dlatego rodzice starają się, by tych ostatnich nie było zbyt wiele.

– Emilia jest jeszcze dzieckiem. Musi mieć czas na to, by spotkać się z koleżankami, wyszaleć się, wyjść na dwór, przeżyć dzieciństwo jak inne dzieci – podkreśla Marta Nowak.

Opera czy rozrywka?

A co sądzą o jej dalszej muzycznej drodze?

– Cały czas się zastanawiamy, w którą stronę pójść: operową czy rozrywkową? Córka czuje się dobrze zarówno w jednym, jak i w drugim repertuarze. Często gdy jest zapraszana na występy, organizatorzy proszą, by powtórzyła któreś z wykonań z „Mam talent!” – zdradza mama trzynastoletniej leszczynianki.

Choć nastolatka w ubiegłym roku miała swoje pięć minut w programie TVN, które – trzeba przyznać – wykorzystała doskonale, w tym roku również chętnie śledzi, co prezentują uczestnicy, zasiadając już przed szklanym ekranem. Kiedy nie ma czasu w sobotę, wraz z mamą oglądają niedzielne powtórki.

Już po udziale w „Mam talent!” Emilia Nowak miała okazję wystąpić wspólnie z Waldemarem Malickim. Na jednej z imprez spotkała się z Anną Głogowską. Pamiątką tych, jak również wielu innych spotkań, są liczne fotografie i wspomnienia, które pozostaną na zawsze.

Jak podkreśla pani Marta, udział w ciekawych wydarzeniach Emila zawdzięcza Magdzie Nowak, która zajmuje się organizacją wydarzeń artystycznych, współpracuje z wieloma polskimi artystami.

– Miłe jest to, że ludzie wciąż przywołują występ córki w programie TVN. Że gdy idziemy na zakupy do galerii, proszą o autografy, pytają, co u nas słychać – kończy Marta Nowak.

Anna Maćkowiak