Karolina wróciła z medalem i rekordem świata

Nagrodę Kucharczyk wręczył burmistrz Grzegorz Kubik (z prawej) i przewodniczący rady Marek Przybylski (z lewej). Fot. Jakub Latusek
Nagrodę Kucharczyk wręczył burmistrz Grzegorz Kubik (z prawej) i przewodniczący rady Marek Przybylski (z lewej). Fot. Jakub Latusek

Podczas spotkania w hali sportowej szkoły w Sarnowie przywitano powracającą z Dubaju Karolinę Kucharczyk. Rawiczanka zdobyła tam złoty medal paralekkoatletycznych mistrzostw świata oraz poprawiła (należący do niej) rekord świata.

Na sali zebrali się głównie uczniowie klas sportowych i grono pedagogiczne szkoły podstawowej w Sarnowie, którzy gromkimi brawami powitali medalistkę.

– Jest mi niezwykle miło. Choć w Dubaju nie miałam takich kibiców, to tutaj mogę na was liczyć i wspólnie cieszyć się tym sukcesem – mówiła Karolina Kucharczyk.

Zdominowała konkurs

W Dubaju ponownie sprawdziła się taktyka Karoliny z ubiegłorocznych mistrzostw świata w Berlinie. W swojej pierwszej próbie rawiczanka uzyskała wynik 6.02 m, co skutecznie odstraszyło rywalki. Naszej reprezentantce pozwoliło natomiast na uzyskiwanie coraz lepszych skoków i skupieniu się na biciu rekordu. Najlepsza okazała się próba piąta – 6.21 metrów i nowy rekord świata! Swój medal zadedykowała synkowi Kacperkowi.

Nagroda dla medalistki

W uznaniu zasług na arenie międzynarodowej, podczas spotkania w Sarnowie, wręczono Karolinie Kucharczyk nagrodę finansową od gminy Rawicz, która wyniosła 10.000 złotych.

– Wspieraliśmy Karolinę w okresie przygotowawczym, ale jej wynik jest powalający. W związku z tym chcielibyśmy dorzucić „parę złotych”– mówił burmistrz Grzegorz Kubik.

Upominki od gminy otrzymał również trener rawickiej sportsmenki Bogusław Jusiak.

Jakub Latusek