Każdy z nas płaci podatki. Porównujemy wybrane stawki w największych miastach regionu

Stawki podatków kształtują się na różnym poziomie fot. ama

Początek roku to czas finansowych planów, ale i przekazywania informacji o stawkach podatkowych. A że praktycznie każdy płaci podatki, sprawdziliśmy, jak kształtują się ich stawki w głównych miastach regionu leszczyńskiego. Czy i o ile zmieniły się wraz z początkiem 2019 r.
Postanowiliśmy porównać stawki podatku od nieruchomości, są to bowiem opłaty, które płacą niemal wszyscy.

W tym roku samorząd nie wprowadził podwyżek. Stawki utrzymano na ubiegłorocznym poziomie – informuje Lucyna Gbiorczyk z biura prasowego Urzędu Miasta Leszna.

Jak wynika z prezentowanej obok tabeli, w zakresie podatku od budynków mieszkalnych najwyższa stawka (0,78 zł za m2) jest w Górze, a najniższa (0,60 zł) w Gostyniu.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję AKTYWUJ. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Aktywuj dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Aktywuj dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj
[FMP]

Cały artykuł jest również dostępny w 2 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2019 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: Anna Maćkowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*