Kierowcy, cierpliwości!

Utrudnienia na ulicach Lipowej i Starozamkowej mają potrwać do końca listopada. Fot. Michał Wiśniewski
Utrudnienia na ulicach Lipowej i Starozamkowej mają potrwać do końca listopada. Fot. Michał Wiśniewski

Kolejne próby nerwów dla kierowców w Lesznie. Po zamknięciu Alei Krasińskiego i połowy skrzyżowania przy wiadukcie, w poniedziałek ograniczono też przejazd ul. Lipową i Starozamkową. Otwarto natomiast po remoncie przejazd kolejowy na Osieckiej umożliwiając dojazd do cmentarza komunalnego.

Zamknięcie al. Krasińskiego i połowy skrzyżowania przy wiadukcie im. Stefana Grota-Roweckiego to chyba największe z dotychczasowych utrudnień drogowych w Lesznie. Zmusza mieszkańców dzielnicy Zatorze do stania w korkach, ale dokucza też wszystkim innym kierowcom jeżdżącym przez wiadukt. Modernizacja tego odcinka ma potrwać około dwóch miesięcy.

Kolejną zmianą jest zamknięcie brukowanego odcinka Lipowej – od dyskoteki Heaven oraz Starozamkowej. Mimo trwającej przebudowy krzyżówki Lipowa – Obrońców Lwowa, do tej pory można było poruszać się tymi jednokierunkowymi ciągami. Teraz mozna poruszac się w obie strony.

– Zarówno na tym odcinku Lipowej, jak i Starozamkowej na czas prac realizowanych w obrębie skrzyżowania wprowadzony został ruch dwukierunkowy i zakaz parkowania aut – dodaje Lucyna Gbiorczyk.

– Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada – mówi Agata Pawlikowska, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Lesznie.

Od poniedziałku kierowcy mogą natomiast bez przeszkód poruszać się przejazdem kolejowym na Osieckiej. Pozwoli to na swobodne dotarcie do cmentarza komunalnego bez konieczności kłopotliwych objazdów przez Gronowo.

Michał Wiśniewski