Fot. ds

Spółka Strabag rozpoczęła długo wyczekiwaną przebudowę drogi powiatowej w Wilkowicach. W ramach tej inwestycji na ulicach Dworcowej i Święciechowskiej przebudowanych zostanie aż 2,7 km drogi, co musi się wiązać z utrudnieniami w ruchu. Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie wprowadził więc w tym tygodniu zmianę organizacji ruchu drogowego w Wilkowicach.

Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do 15 sierpnia br. W tym czasie ruch tranzytowy pojazdów z kierunku Włoszakowic i Święciechowy w kierunku Mórkowa i Lipna oraz odwrotnie wyznaczony został przez Leszno.

Zmiana organizacji ruchu drogowego polega na wyłączeniu z użytkowania przez pojazdy dwóch odcinków ulic: ok. 900 metrów ul.
Święciechowskiej, od skrzyżowania z ul. Brzozową i Zachodnią do skrzyżowania z ul. Kasztanową oraz ok. 500 metrowego odcinka ul. Dworcowej, od skrzyżowania z ul. Mórkowską do skrzyżowania z ul. Kolejową
– informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie. – Realizowana inwestycja jest potrzebna mieszkańcom nie tylko Wilkowic, dlatego liczymy na wyrozumiałość kierowców w czasie wykonywanych prac. ds

Cały artykuł w 25. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*