Kilometry ścieżki coraz bardziej realne

Jak poinformował Adam Sperzyński, starostwu udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie ponad 17 milionów złotych na budowę 18-kilometrowej ścieżki rowerowej. To, czy inwestycja dojdzie do skutku zależeć będzie od nowych władz powiatowych.

Powodem do podzielenia się radosną nowiną było zakończenie budowy 250-metrowego odcinka ścieżki rowerowej w Pakosławiu, która w przyszłości ma być elementem większego projektu – trasy rowerowej łączącej Rawicz z Osiekiem (gm. Pakosław).

Jeszcze miesiąc temu, gdy rozpoczynano pierwsze prace, starosta informował, że wykonanie całości zadania wydaje się pozostawać w sferze marzeń.

Okazuje się jednak, że marzenie to staje się coraz bardziej realne, bowiem władze powiatu pozyskały ponad 17 milionów złotych dofinansowania na ten cel.

2 lata temu, kiedy tworzono projekt, koszt tej inwestycji wyceniono na 21 milionów złotych. Ze względu na wybory samorządowe oraz jeszcze niepewne zmiany w składzie rady powiatu (a także na stanowisku samego starosty) nie ma konkretnej daty, kiedy ścieżka mogłaby powstać.
Jak informuje Adam Sperzyński, powiat będzie wnioskował do zarządy województwa o wydłużenie terminu na realizację inwestycji. Musi też dokonać aktualizacji kosztorysu. Do projektu mają dołożyć się gminy, przez które prowadziłaby ścieżka.

Jest to projekt partnerski powiatu rawickiego, gminy Rawicz i gminy Pakosław. Otrzymaliśmy wstępne deklaracje obu włodarzy, że są zainteresowani realizacją tego zadania – mówi starosta Adam Sperzyński. LA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*