Kino ze smakiem greckim na Grodzkiej

Od rana można było skorzystać z oferty śniadaniowej. Pogoda sprzyjała biesiadowaniu pod gołym niebem. Fot. Anna Maćkowiak

„Kino ze smakiem” to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza leszczyńskich wydarzeń. Tym razem biesiadowano w stylu greckim, a na kulinarną ucztę zaprosiła restauracja Grodzka 12.

Od rana trwało śniadanie i konkurs kulinarny dla szkół. Młodzi ludzie biorący udział w konkursie, przedstawiciele leszczyńskich placówek: Zespołu Szkół nr 4 i Zespołu Szkół Ekonomicznych, musieli zmierzyć się z nie lada wyzwaniem.

– W przystawce obowiązkowo musieliśmy użyć twarogu – serka jezierzyckiego, natomiast w daniu głównym trzeba było sięgnąć po kurczaka zagrodowego – powiedział nam Dominik Florczak ze zwycięskiej drużyny z ZS nr 4, której opiekunem z ramienia szkoły była Roma Drobniak, nauczycielka przedmiotów zawodowych gastronomicznych.

Od godz. 18.00 restauracja Grodzka 12 zaprosiła na koncert grecki i kolację degustacyjną przygotowaną przez szefa kuchni tego lokalu Waldemara Kaniewskiego wraz z jego gośćmi, znanymi mistrzami sztuki kulinarnej. Na deser był seans filmowy.

Anna Maćkowiak