Z Kłodzkiem bez problemów i na luzie

Zgodnie z planem kolejny mecz o punkty w I lidze zakończyli koszykarze Jamalex Polonii 1912 Leszno, którzy bez większych problemów pokonali Zetkamę Doral Nysa Kłodzko 79:57.

Leszczynianie już w I połowie spotkania zapewnili sobie w zasadzie wygraną w tym meczu. Prowadzili 3:0 po rzucie zza łuku Chanasa. Kłodzka drużyna wyrównała na 5:5 po rzucie Wojciechowskiego i było to wszystko na co było stać rywala. Po 10 minutach faworyzowana drużyna z Leszna ,,odjechała” na 28:15. W drugiej ,,ćwiartce” powiększyła przewagę do 22 punktów (52:30) po rzucie Milczyńskiego.

W II połowie mecz stracił na atrakcyjności. Gospodarze zagrali bardzo oszczędnie, utrzymując to co wypracowali do przerwy. Ostatecznie wicelider tabeli bardzo pewnie i spokojnie wypunktował drużynę z Kłodzka, wygrywając 79:57. Wynik ustalił z rzutu wolnego Przemysław Wrona. Dodajmy, że trener Łukasz Grudniewski oszczędzał Adama Kaczmarzyka, który nie pojawił się na parkiecie.

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 79:57 (28:15, 24:15, 18:19, 9:8)

Punkty dla Jamalex Polonii zdobywali: Trubacz 16 (3×3), Sanny 14 (3×3), Chanas 13 (1×3), Rostalski 12, Milczyński 9, Sirijatowicz 7, Wrona 6, Kobel 2, Kurkowiak 0. (andre/fot. Mariusz Cwojda).