Kłopoty na remontowanej linii kolejowej E59 z Leszna do Rawicza

Fot. LS

Zaleganie z wynagrodzeniem dla podwykonawców, braki kadrowe i realne zagrożenie rezygnacji z wielomilionowej inwestycji – tak można streścić to, o czym mówi się w ostatnich tygodniach o inwestycji modernizacji linii kolejowej Leszno – Rawicz. Postanowiliśmy rozwiać wątpliwości mieszkańców i sprawdzić, co dzieje się na torach łączących Wielkopolskę z Dolnym Śląskiem.

Modernizacja linii kolejowej nr E59 z Leszna do granicy województwa wielkopolskiego (Rawicz), której wykonawcą jest włoskie konsorcjum Astaldi, od początku sprawia sporo problemów.

Zaczęło się od uciążliwości dla mieszkańców Masłowa, którzy z powodu budowy tunelu muszą jeździć kilkunastokilometrowym objazdem lub krótszą, ale zniszczoną drogą, która po opadach przypomina bajoro. Później doszły spore opóźnienia pociągów, które pośrednio były związane z modernizacją linii na odcinku Leszno – Bojanowo. Wtedy – na początku tego roku – inwestor, czyli spółka PKP PLK informował o: „opóźnieniu w wykonywanych pracach przy obiektach inżynieryjnych, spowodowane niezapewnieniem przez wykonawcę odpowiedniej ilości podwykonawców”. Wynosiło ono wówczas miesiąc wobec zakładanego harmonogramu prac.

Okazuje się, że to może być dopiero początek kłopotów na modernizowanej trasie Leszno – Rawicz. Jak poinformowali redaktorzy fanpage’u na Facebooku: „Linia kolejowa E59: Poznań Główny – Leszno”, opóźnienie stale się wydłuża.

Dostęp do pełnej treści artykułu jest płatny

Aby wykupić dostęp do pełnej treści artykuły należy wybrać opcję WYKUP. Jeśli posiadasz już kod dostępu, wybierz opcję ZALOGUJ. Więcej informacji w regulaminie.
Zaloguj się lub Wykup
Sprawdź Wykup
Anuluj

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY.

Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM.

Wykup dostęp poprzez szybkie płatności DOTPAY (koszt 1,10 zł). Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Kup kod
Odblokuj dostęp
Wykup dostęp poprzez SMS PREMIUM (koszt 1,23 zł brutto). Wyślij SMS o treści AP.OTO1 na numer 71068. Otrzymasz kod, który należy wpisać w pierwsze okno poniżej. Na koniec wciśnij "Odblokuj dostęp". Więcej informacji w regulaminie.
Odblokuj dostęp
Anuluj

Cały artykuł jest również dostępny w 32 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: la

4 KOMENTARZE

  1. No niestety , cos wiem w tym temacie . Szczytem bezczelności było wywiezienie w środę pasażerów pare metrów za dworzec i poinformowanie ze pociąg którym większość osób jechała do pracy bedzie opóźniony o 60 min , jakby nie mozna było poinformować na peronie i pasażerowie mogli by sie zorganizować i dojechać do Poznania samochodami .

  2. Place za miesieczny bilet nie mogędjechac do swojej kobiety w ciazy no jakies nie normalne opuznienia codziennie babka co gada do glosnika chyba zegarka nie ma bo pizda gada 5-10 minut po czasie ze pociag jest opuzniony sytulacja z wczoraj zaskoczyla kazdego mialy byc podstawione autobusy by dojechac do celu a tu uj….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*