Kobiety oszalały na punkcie jumping frog

fot. S. Skrobała

Każdy, kto miał okazję uczestniczyć w zajęciach jumping frog, obserwować je lub przynajmniej widział film w internecie – będzie zachwycony.

Jumping frog czyli skaczące żabki to fantastyczna, zupełnie nowa forma fitnessu, którą stworzyło rodzeństwo z Tarnowskich Gór. Katarzyna Zdebel wraz z bratem zaprojektowała sześciokątne trampoliny z rączką. Wspólnie opracowali zajęcia i szkolą instruktorów.

Każdego dnia kolejne kluby w Polsce przyłączają się do tego zbiorowego szaleństwa. Jumping frog uprawia się już w Lesznie, Kościanie i Rawiczu. W opinii Magdaleny Cugier z Gallaxy Sports w Lesznie skaczące żabki, pod względem popularności, biją na głowę zumbę.

– Jumping frog wprowadziłam w czerwcu, teoretycznie martwym miesiącu dla siłowni sezonie. Tymczasem już po kilku tygodniach jedna grupa rozrosła się do kilkunastu. W sumie mamy dwanaście grup. Czuję, jakbym trochę zdradziła zumbę, ale zapewniam, że całkowicie z niej nie zrezygnowałam – mówi Magdalena Cugier, instruktorka jumping frog.

Skąd to szaleństwo? Otóż zajęcia na trampolinie wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii. Ale nie tylko o odprężenie i endorfiny chodzi. Dynamiczne podskoki fantastycznie przyspieszają metabolizm, odchudzają i redukują skórkę pomarańczową. To proste lecz intensywne ćwiczenia, które nie obciążają stawów, a dzięki interwałom spalają kalorie jeszcze długo po zakończeniu treningu.

– Dziesięć minut jumping frog przynosi efekt równy trzydziestu minutom joggingu. Podczas treningu pracuje aż 400 mięśni. Godzina zajęć odpowiada dwóm tysiącom brzuszków i spala tysiąc kalorii. Skoki świetnie robią na pupę, uda i brzuch. Trening łączymy z muzyką. Niekiedy bywa tak dynamicznie, że panie błagają, by przestać – śmieje się Magdalena Cugier. – Ale efekt jest! Od czerwca schudły średnio dwa kilogramy, a są i takie panie, którym waga spadła o pięć, a nawet siedem kilogramów.
Aby efekt był widoczny trzeba ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu po godzinie.
kab

 

Cały artykuł w 48. numerze Panoramy Leszczyńskiej.

Zapraszamy do zakupu e-wydania:

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*