Kobiety powalczą o fotel burmistrza

Teresa Frąckiewicz (z lewej) i Irena Krzyszkiewicz Fot. arch

Irena Krzyszkiewicz i Teresa Frączkiewicz zapowiedziały, że będą ubiegać się o fotel burmistrza Góry. Krzyszkiewicz pełni obecnie funkcję szefa samorządu, Frączkiewicz jest radną powiatową.

Start w wyborach obecnej burmistrz ogłoszono w obecności m.in. marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. I.Krzyszkiewicz startować będzie z własnego komitetu wyborczego. W kolejnej kadencji chciałaby zrealizować kolejne inwestycje, m.in. drogowe czy w zakresie budowy ścieżek rowerowych.

W ostatnich latach udało się nam zrealizowano inwestycje za 131 mln zł, pozyskując prawie 50 mln zł dofinansowania zewnętrznego – zaznacza Irena Krzyszkiewicz.

Teresa Frączkiewicz w poprzednich wyborach też ubiegała się o fotel burmistrza. Teraz wystartuje jako kandydatka koalicji PiS i Regionalnego Centrum Niezależnych. Za jeden z głównych celów stawia sobie przywrócenie funkcjonowania szpitala.

Będzie to trudne, bo nie jest uregulowany stan prawny budynku szpitala. Wymaga też remontu. Wierzę jednak, że uda się przywrócić Górze lecznicę oraz przekonać kadrę medyczną do powrotu – zaznacza Teresa Frączkiewicz.

Chciałaby zająć się poprawą infrastruktury drogowej i warunków pracy przedsiębiorców. Priorytetem jest również gospodarka komunalna.

Cały artykuł jest również dostępny w 37 numerze Panoramy Leszczyńskiej z 2018 roku. Zapraszamy do zakupu e-wydania:

AUTOR ARTYKUŁU: ama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*