Kolędy i pastorałki rozbrzmiewały w Kąkolewie

Nina Żalik zdobyła główną nagrodę, czyli Grand Prix XIV międzyszkolnego konkurs śpiewaczego w Kąkolewie. Uczennica Zespołu Szkół w Kąkolewie oczarowała jury wykonaniem utworu pt: „Noel”. Na scenie wystąpiło blisko 90 młodych wokalistów, reprezentujący szkoły podstawowe z powiatu leszczyńskiego. Śpiewali dawne i nowoczesne kolędy i pastorałki oraz piosenki zimowe.

Bardzo cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli korzysta z naszego zaproszenia i czerpie radość z bożonarodzeniowych pieśni. Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności wokalnych i znakomitych prezentacji. Na dyplomach, które każdy z was otrzymał celowo nie pisaliśmy za udział, tylko za piękną prezentację – gratulowała uczestnikom konkursu Alina Żalik, dyrektor Zespołu Szkół w Kąkolewie.

Konkurs przygotowano z podziałem na kategorie wiekowe. Wykonawców oceniało jury w składzie: Cecylia Glapiak, Barbara Kaczmarek-Kryś, Paula Juskowiak i Zbigniew Schulz.

W kategorii uczniów z klas I-III zwyciężyła Laura Maśląka. Drugie miejsce zajął Alan Biderman. Na trzecim miejscu znalazła się Maja Małecka.
W kategorii klas IV – VI przyznano dwa pierwsze miejsca. Nagrody otrzymali Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak. Za nimi znalazła się Natalia Kowalska. Trzecią lokatę zajęła Zuzanna Małecka.

Wśród uczniów z klas VII i VIII oraz z klasy III gimnazjum najwyższą ocenę jury otrzymała Amelia Śmiejczak. Drugiego miejsca nie przyznano. Na trzeciej pozycji znalazł się Bartosz Jabłoński.

W konkursie z udziałem zespołów nie przyznano pierwszego miejsca. Drugie zajął Zespół Dziecięcy z Drobnina, natomiast trzecia lokata przypadła w udziale zespołowi „Cantus” z Drobnina.

Jury doceniając wysoki poziom prezentacji przyznało aż osiem wyróżnień. Otrzymali je: Maria Wierzyk, Alicja Szulc, Blanka Poprawska, Maja Kowalczyk, Julia Langner, Oliwia Borowczyk, Zofia Klich i zespół „Róża”.

Ninie Żalik nagrodę Grand Prix wręczył jej fundator, burmistrz Osiecznej Stanisław Glapiak. Anna Katarzyńska zaśpiewała „Lulaj, synku”, zdobywając nagrodę dyrektora Zespołu Szkół w Kąkolewie. Dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej Zbigniew Schulz wyróżnił nagrodą Ewę Nowaczyk za wykonanie utworu „Kolęda Maryi”. Angelika Cicha oraz zespół „Słoneczka” z ZS w Drobninie zostali wyróżnieni przez radę rodziców ZS w Kąkolewie. Nagrody wręczyła im przewodnicząca rady rodziców Anna Szyrmer. (M/fot.MAC)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*