Kolejarz ma pieniądze. Wanda tonie w długach

Damian Baliński (czerwony kask), kapitan i krajowy lider rawickich Niedźwiadków. Fot. Mariusz Cwojda

Rawickie Niedźwiadki mogą okazać się „czarnym koniem“ rozgrywek II ligi. Pod warunkiem, że młodzi zawodnicy wykorzystają swój potencjał i doświadczenie trenera Romana Jankowskiego.

Połowa trenerów pracujących w II lidze wskazuje drużynę Kolejarza Opole, jako głównego faworyta rozgrywek w nadchodzącym sezonie. Nowy trener Mirosław Korbel i kilku nowych zawodników mają walczyć o awans do I ligi. Wśród najgroźniejszych rywali znajdują się: Wilki Krosno, Polonia Piła i Polonia Bydgoszcz. Czarnym koniem ubiegłorocznych rozgrywek okazał się Stainer Unia Kolejarz Rawicz. Niedźwiadki zakwalifikowały się do play off. Czy w tym roku powtórzą wynik?

Posiadamy potencjał i chęci do pracy. Niczego nie mogę obiecać. Na pewno będziemy walczyć. Chcemy wygrywać i mieć coraz więcej kibiców. Czekamy na pierwsze treningi i po nich będziemy więcej wiedzieć na co stać naszych nowych, młodych zawodników, z którymi wcześniej nie pracowałem – mówi trener Stainer Unii Kolejarza Rawicz, Roman Jankowski.

Ruszają na polskie tory

W grodzie Przyjemskiego zdają sobie sprawę, że nie od razu wszyscy żużlowcy będą przygotowani do walki o punkty. Tym bardziej że wcześniej nie mieli okazji startować na polskich torach. Dotyczy to m. in. Pawła Nagibina, Keynana Reva i Petra Chlupaca, choć ten ostatni zimą bardziej zabiegał o tzw. kontrakt warszawski, niż walkę o punkty w barwach Niedźwiadków. Kluczemdo sukcesu mogą okazać starty juniorów Fogo Unii Leszo. Przed sezonem nie wiadomo, w których meczach i ile razy zaprezentują się w plastronie Kolejarza Bartosz Smektała i Dominik Kubera. Sytuację rawickie drużyny na starcie sezonu komplikuje kontuzja Jaimona Lidseya, który niedawno złamał obojczyk.

– Jesteśmy bojowo nastawieni i przygotowujemy się do pierwszych meczów. Na ile jesteśmy mocni pokaże walka na torze i wyniki – mówi Mirosław Korbel, trener Kolejarza Opole, który po zimowych transferach wyrósł na faworyta II ligi.

Opolanie wzmocnili się dwoma ligowcami. Z Ostrovii Ostrów Wlkp. pozyskali Bjarne Pedersena i z Wybrzeża Gdańsk Michała Szczepaniaka.

Nowy zarząd Wilków Krosno również ma swoje ambicje. Zespół z Podkarpacia nie zamierza być chłopcem do bicia, jak to miało miejsce w ostatnich latach. Działacze mówią o odbudowanie zespołu i wyznaczają mu cele. Jednym z nich jest awans do play off i co się z tym wiąże, zwiększenie frekwencji kibiców na stadionie podczas meczów rozgrywanych w Krośnie.

Wiele zależy od kondycji

Ciekawy zespół stworzył PSŻ Poznań. Popularne Skorpiony transferowały dwóch leszczynian: Marcina Nowaka i Marka Lutowicza. Nowak ma szansę zostać krajowym liderem PSŻ.

Dużo zależeć będzie od kondycji finansowej klubów. W przeszłości nie wszystkim starczało pieniędzy do końca sezonu. Z problemami boryka się Polonia Piła, ale środowisko sportowe i samorząd starają się ratować sytuację. W najgorszej pozycji znajduje się krakowska Wanda. Za drużyną z Nowej Huty ciągną się długi z przeszłości.

Mariusz Cwojda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*