Kolejna edycja Wielkopolskiego Forum Seniora odbędzie się już 12 listopada!

Zeszłoroczne Wielkopolskie Forum Seniora cieszyło się dużym zainteresowaniem. fot. Anna Karbowniczak
Zeszłoroczne Wielkopolskie Forum Seniora cieszyło się dużym zainteresowaniem. fot. Anna Karbowniczak

„Głos Wielkopolski” jest organizatorem II Wielkopolskiego Forum Seniora, nad którym honorowy patronat objął Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w zeszłym roku, kolejna już 12 listopada.

– Problemom środowisk senioralnych w Wielkopolsce od dawna poświęcamy wiele uwagi i serca – podkreśla marszałek wielkopolski Marek Woźniak. – W ubiegłym roku zorganizowaliśmy I Forum Seniora, które było tak efektywne, że w tym roku znów chcemy spotkać się z seniorami. A przecież cały czas konsekwentnie realizujemy Wielkopolski Program na Rzecz Osób Starszych w ramach Strategii Polityki Społecznej do 2020 roku, która osoby starsze wskazuje jako szczególnego adresata tej polityki.

Seniorzy to grupa nie tylko coraz liczniejsza, ale też coraz bardziej aktywna, a w związku z tym wymagająca coraz większej uwagi. Dlatego właśnie „Głos Wielkopolski” wraz z Urzędem Marszałkowskim postanowił organizować Wielkopolskie Forum Seniora – mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny „Głosu”. – Wydarzenie to nie ma charakteru komercyjnego, jak wiele imprez organizowanych obecnie dla tej grupy społecznej, ale wyłącznie charakter edukacyjny i informacyjny. Wielkopolscy seniorzy to duża rzesza naszych wiernych czytelników, dlatego chcemy włączyć się w działania na ich rzecz.

Na uczestników Forum czekają ciekawe wykłady m.in. o tematyce zdrowotnej i konsumenckiej oraz możliwość wykonania badań słuchu, pomiaru ciśnienia i glukozy. Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku – w przerwie kawowo-lunchowej seniorzy będą mogli podzielić się wzajemnie wrażeniami z pierwszej części Forum.

II Wielkopolskie Forum Seniora odbędzie się 12 listopada, w godz. 9-14 w Sali Sesyjnej UM w Poznaniu przy alei Niepodległości 34. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Milena Kochanowska