Kolejna porażka UKS 9 Leszno

Siatkarze UKS 9 Leszno zanotowali drugą z rzędu porażkę na własnym parkiecie. Nasz zespół, występujący w III lidze uległ Salosowi Ostrów Wielkopolski 1:3.

Rywal skutecznie zrewanżował się za porażkę z I rundy, choć początek tego meczu wcale na to nie wskazywał. Leszczynianie rozpoczęli dobrze. Górowali nad rywalem w I partii, która wygrali dość pewnie, bo 25:21.

Salos jednak nie chciał oddać pola. II set był wyrównany, a niuanse zadecydowały o tym, że to goście wygrali drugie starcie (22:25).

Salos poszedł za ciosem. Uwierzył w to, że w Lesznie da się wygrać i po III secie był już na prowadzeniu w spotkaniu.

Zespół trenera Borowskiego musiał wygrać czwartego seta, by pozostać w grze. Nasza drużyna źle rozpoczęła tę partię. Przegrywała już bardzo wyraźnie, ale do końca goniła, doprowadzając do emocjonującej końcówki. Zrobiło się 23:24, ale ostatni, decydujący punkt zdobyli jednak goście, którzy tym samym wygrali 1:3, inkasując trzy duże punkty.

UKS 9 Leszno – SL Salos Ostrów Wielkopolski 1:3 (25:21, 22:25, 20:25, 23:25)

Kolejne ligowe spotkanie ekipa z Leszna rozegra za dwa tygodnie na wyjeździe z beniaminkiem z Kalisza. (andre/fot.archiwum).