Kolejny uniwersytet dla seniorów w regionie

Fot. archiwum PP

Wąsosz ma być drugim miastem w powiecie górowskim, i dziesiątym w byłym województwie leszczyńskim, w którym działać będzie uniwersytet trzeciego wieku. Burmistrz Paweł Niedźwiedź zaprosił na spotkanie organizacyjne osoby, które chciałby aktywnie uczestniczyć w pracach związanych z powstaniem nowej instytucji.

Spotkanie odbędzie już w przyszłym tygodniu, we wtorek 14 maja, w Zespole Placówek Kultury przy ulicy Zacisze w Wąsoszu.

– Chciałbym przy tej okazji nie tylko skorzystać z wiedzy, doświadczenia i rad mieszkańców, ale też poznać ich oczekiwania w stosunku do samorządu. Mam nadzieję, że pozwoli to na stworzenie długoterminowego planu działań mającego na celu wsparcie wszystkich form aktywności seniorów – mówi Paweł Niedźwiedź, burmistrz Wąsosza, który jest inicjatorem powstania w gminie uniwersytetu trzeciego wieku.

Coraz więcej ludzi będących w jesieni życia chce pozostać aktywnymi, zdobywać nowe doświadczenia i nowe znajomości. Współcześni seniorzy chętnie zgłębiają techniki komputera i fotografii, uczą się języków, ćwiczą jogę lub fitness.

Oferujące tego typu zajęcia uniwersytety trzeciego wieku wszędzie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dość dodać, że w Górowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który zainaugurował swoją działalność niespełna 12 lat temu, liczba słuchaczy z roku na rok rośnie, a obecnie jest ich już tak wielu, że zarząd zdecydował o wprowadzeniu listy oczekujących.

– Mamy około 120 słuchaczy i 16 osób wpisanych na listę oczekujących. Nie przyjmujemy wszystkich chętnych ze względów logistycznych i lokalowych. Nie ma sal, która byłaby w stanie nas wszystkich pomieścić – tłumaczy Regina Kumala, pomysłodawczyni i prezeska GUTW.

W naszym regionie działa już dziewięć UTW, są w: Lesznie, Gostyniu, Górze, Kościanie, Krobi, Pępowie, Przemęcie, Rawiczu i we Wschowie.

Anna Machowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*