Komendant podziękował za obywatelską postawę

Pan Przemysław odbiega gratulacje obywatelskiej postawy od szefa rawickich policjantów - insp. Radosława Matysiaka . Fot. KPP Rawicz

Wzorową obywatelską postawą wykazali się pan Przemysław – mieszkaniec Sarnówki, który znalazł ponad 8 tysięcy złotych i przekazał je funkcjonariuszom policji.

26 maja w okolicy myjni samochodowej w Miejskiej Górce mężczyzna znalazł papierowa torbę. W niej znajdowała się saszetka, wewnątrz której schowane było ponad 8 tysięcy złotych. Jak szczerze wyznał pan Przemysław, nawet przez myśl mu nie przeszło, żeby zatrzymać gotówkę. Zgubę uczciwie przekazał lokalnej policji. Dzięki wzorowej postawie , gotówka w znacznej kwocie wróciła do swojego prawowitego właściciela.

Za swoją godną naśladownictwa postawę pan Przemysław otrzymał podziękowania od komendanta powiatowego policji w Rawiczu insp. Radosława Matysiaka. Szef rawickich policjantów podkreślił fakt, że taka postawa zasługuje na szczególną pochwałę, bowiem pokusa przywłaszczenia dla siebie tak znacznej kwoty pieniędzy może być duża.

To kolejny przypadek, gdy mieszkańcy powiatu rawickiego znajdując pozostawianą gdzieś zgubę, przekazują ją funkcjonariuszom lokalnej policji, a ta zwraca prawowitym właścicielom. W jedynym z przypadków był to zagubiony portfel, w innym, gotówka pozostawiona przy bankomacie.

Jakub Latusek